Aydınlı İbrahim Kahraman, Türkiye Şampiyonu oldu

Aydın’ın yetiştirdiği sporcularından olan İbrahim Yiğit Bakır, geçtiğimiz aktarılma Kırıkkale’de düzenlenen Kader Rical ve Kadınlar Türkiye Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonası’ndan Türkiye Şampiyonluğu ile döndü.

Kırıkkale’nin eş sahipliğini yaptığı Talih Rical ve Kadınlar Türkiye Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonası, final müsabakalarının ardından sona erdi. Müthiş mücadeleye hayalet olan şampiyonada, erkeklerde ve kadınlarda 13 sıklette madalya dağıtıldı. Geleceğin milli boksörlerinin altyapısının oluşturulduğu şampiyonaya 56 ilden 660’ı ayvaz, 303’ü eş kalkışmak için 963 sporcu katıldı.

Şans Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Aydın’ı ise 5 sporcu künde etti. Aydınlı sporcular şampiyonayı 1 altın ve 1 bronz atılmak için 2 madalya ile tamamladı. Çekişmeli müsabakalara fon olan şampiyonaya ise Aydınlı sporcular damga vurdu. Şampiyonada Aydın’ın oyun fail İbrahim Yiğit Bakır, 54 kilogramda Talih Erkekler Türkiye Birincisi, Alem Bekler ise 48 kilogramda Yıldız Kadınlar Türkiye Üçüncüsü oldu. – AYDIN

Share: