Çipo Kol Sivasspor – Gaziantep FK maçının arkası sıra

Çipo Ekip Sivasspor ustalık direktörü Sevda Çalımbay, “İlk yarı istediğimiz kadar olmadı, ikinci yarıya gani başladık. Mücadelemizden kopmadık. Ama oynadığımız oyunun çokça üstüne çıkmamız gerekiyor. Hem kütle, hem Avrupa için dolgunca tıpkısı kol kurmamız gerekiyor, yoksa kalın yaşarız” dedi. Gaziantep FK Ustalık Direktörü Erol Keder ise “Sunturlu bire bir maç oldu. İki takım üstelik kazanabilirdi” diye konuştu.

Spor Makat Süper Lig’in geçmiş haftasında Çıpa Kol Sivasspor sahasında Gaziantep FK ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın arkası sıra Çıpa Kadro Sivasspor Beceri Direktörü Kasıt Çalımbay ve Gaziantep FK Beceri Direktörü Erol Bulut, planlı matbuat toplantısında açıklamalarda bulundu. Sivasspor Teknik Direktörü Talep Çalımbay, öncelikle kullanılmamış sezonun okşayıcı olması dileğinde bulunarak, “İlk maç olduğu üzere iki takımda da eskimemiş rüfeka, eskimemiş hep vardı. Hazırlıktan geldiğiniz üzere istediğiniz olmayabiliyor, oyuncular hazır olmuyor. İlk nısıf istediğimiz gibi olmadı amma ikinci nısıf bereketli başladık. Mücadelemize sonuna büyüklüğünde devam ettik. Oyundan kopmadık. Oynadığımız bu oyunun haddinden fazla çokça konusunda çıkmamız gerekiyor. Eksiklerimizi gidermemiz gerekiyor. Hem Avrupa, hem ligde kundaklamak çok edisyon olacak. Karşılaşma eksiği, idman eksiği olan arkadaşlarımız var. James’in maç temposu kazanması geçişsiz. Ligde 3-4 haftadan sonraları takımlar kendini galiba kıymet. Haddinden Fazla daha mebzul duruma gelirler” şeklinde konuştu.

“3 OYUNCU İSTİYORUZ”3 senedir Avrupa kupalarına gittiklerini hatırlatan Çalımbay, “Güzeşte mevsim eksiklerden ufuk elendik. Bu sezon bu sene Avrupa’dan ayrılmak istemiyorum. Play-off’ta iri ihtimal Malmö ati. Onun için hem küme hem Avrupa’dahi sağlam takımlarla oynayacağız. Tığ gür bir takım kuramazsak, iki tarafı sevk açısından güçlük yaşarız. Yönetimimiz elinden geleni yapıyor. Tıpkı kanat, bire bir ileri uç oyuncusu arkası, yegâne üstelik 8 dümen oluşmak üzere 3 sunum oyuncu istiyoruz. 9 aktör gitti, şu temel büyüklüğünde 4 pasaj aldık. Gidenlerin yerini tamamlasak yeter. Erdoğan yahut Gradel sakatlansa angıç oyuncumuz namevcut. Bunları aynı dakika evvel halletmemiz gerekiyor. Bu hafta dalavere bitirirse hiç ayrımsız sıkıntımız kaçınan. Yukarıya gideceğiz ve seçenekli tıpkı kadromuz olacak” diye konuştu.EROL KEDER: GÜZELCE KARŞILAŞMA OLDU

Gaziantep FK Ustalık Direktörü Erol Endişe, iki takımın de kazanabileceği ayrımsız karşılaşma olduğunu belirterek, “Zaman sezonun önceki maçında Sivas’a karşı oynadık. Diri ve evinde gür oynayan aynı grup. Bunu önceki senelerden biliyoruz. Iyice tıpkı maç oldu. Maçın hakimi bizdik. 1-0 öne geçtik. Sonrasında biraz ağız tadı geldi.  Bu anlarda rakibimiz üzerimize geldi. İkinci yarıdaki gösterişsiz hata sonrasında yapılan ceza vuruşu oldu. İkinci yarı beyninde olan bire bir maçtı. Kazanabilirdik, rakip birlikte kazanabilirdi. Domuzuna tıpkısı maç olduğunu düşünüyorum. Aramıza yeni katılan arkadaşlarda kilolu eksikliği gözlemledik. 2-3 hafta sonraları daha gani aynı Gaziantep izlettireceğiz. Taraftarlarımıza dahi kişi evimizdeymiş kadar destek verdikleri amacıyla, teşekkürname ediyoruz” dedi.

Share: