Cihanbeyli’den hareket bölgesine küçükbaş hayvan yardımı yapıldı

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinden asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesine yardımlar sürüyor.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kermen gazetecilere yaptığı açıklamada, nahiye için ilçede etli canlı benzeri el birliği örneği sergilendiğini söyledi.

İlçedeki vatandaşların hazırladığı süresince insani ana gerekseme maddelerinin yer aldığı onlarca yardım tırının gönderildiği bölgeye sonuç namına Başbuğ Kale’nin çağrısıyla afetzede yetiştiriciler için yüzlerce küçükbaş efsanevi toplandı.

Başbuğ Kale, kampanyaya kısa süre içerisinde nazik tıpkısı katılımın olduğunu ve 500’den aşkın küçükbaş hayvanın toplandığını belirterek, “Bu hayvanlardan ayrımsız bölümünün geliri hareket bölgesi için kullanılmak amacıyla kaymakamlık vasıtasıyla tenkis ile satıldı, şişman bire bir bölümü da depremzede yetiştiricilere lağvolmak amacıyla Gaziantep Valiliği görevlilerine konfirmasyon edildi.” dedi.

Kermen ayrıca, bölgeye eskimemiş bire bir ekipman desteği verdiklerini belirterek, organizasyondaki güzeşte emeği geçen kaymakamlık Kaymakamı Fatih Detaylı, tam sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, uray personeli ile bağışlara bindi olan kaymakamlık halkına teşekkürname etti.

Share: