Bilecik’te 800 kedi ve 2 bin köpeğe kısırlaştırıp yonga takıldı

Bilecik’te 800 kedi ve 2 bin köpeğe kısırlaştırıp çip takıldı

Kediler ve köpekler kısırlaştırıldıktan sonra cip takılarak doğaya salınıyor

Bilecik Belediyesi Baytar İşleri Müdürü Azlık Cebbar: “Barınağımızda hemen çorlu anne pisik yahut güçten düşmüş kedileri alıyoruz”

BİLECİK Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Azlık Cebbar, sokaklardan toplanan 800 kedi ve 2 bin köpeğin kısırlaştırıp çip taktıktan bilahare doğaya salındığını belirtti.

Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanları pisik ve köpekler güvenli ayrımsız şekilde bakılırken, bunun birlikte kısırlaştırma ameliyatları yapılıyor. 800 kedi, 2 bine andıran köpeğin kısırlaştırılmasının yapıldığı anlatan Veteriner İşleri Müdürü Azınlık Avcı, “Barınağımıza gelen kedi ve köpekler kısırlaştırdıktan sonra işaretleyerek, çip takarak aldığımız yerlere ger salmaktayız. Barınağımızda kalıca olarak hemen dertli temel pisik veya güçten düşmüş kedi ve köpekleri alıyoruz” dedi.

10 tona mümasil çaça dağıtımı

Cebbar, 2022 yılında Bilecik Belediyemiz sınırları çerçevesinde 30 tane pisik evi dağıtımı yaptıklarını birlikte anlatarak, “Şita aylarında ve pandemi döneminde tahminî 10 tona andıran çaça dağıtımı, hizmetçi çalışması yaptık. Vatandaşlarımızın de evlerinin önüne tıpkısı deri akarsu tıpkı cilt mama koymalarını temenni ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: