Cesamet Tiyatroları 7 farklı oyunla turneye çıkıyor

Izzet Tiyatroları (DT), 16-22 Sülale tarihleri arasında, 11 memleket ve 2 ilçede 7 farklı oyunla izleyici karşısına çıkacak.

DT’den yapılan açıklamaya bakarak turne kapsamında, Kahramanmaraş, Gaziantep, Bartın, Zonguldak, Edirne, Tekirdağ, Mardin, Samsun, Nevşehir, Kayseri ve Sinop’un birlikte Edirne’nin Keşan ve Sinop’un Boyabat ilçelerinde 7 oyun 28 temsille sanatseverlerle buluşacak.

Ankara Azamet Tiyatrosu, “Leyla ile Delişmen” ünlü oyunu 18 Aile’ta Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Devlet Tiyatrosu ve 20-21 Eş’ta Gaziantep Insicamlı Kutlar Sahnesi’nde sergileyecek.

“Manzara Dükkanı” adlı çocuk oyunu, 18 Sülale’ta Bartın Kültür Sarayı Sahnesi ve 20-21 Ev’ta Zonguldak Azamet Tiyatrosu Sahnesi’nde seyircilerin beğenisine sunulacak.

“Yurt Veya Namık Kemal” adlı oyun, 17-18 ve 19 Sülale’ta Edirne Heybet Tiyatrosu Sahnesi, 20 Karı’ta Keşan Belediyesi Essah Sesler Konferans ve Seyir Salonu ve 22 Aile’ta Tekirdağ Yahya Kemal Beyatlı Kültür Sarayı Sahnesi’nde sergilenecek.

“Bizim Yunus” ünlü baziçe, 17-18 Ev’ta Mardin Artuklu Üniversitesi AKM Vali Kılıçlar Sahnesi’nde, Sivas Cesamet Tiyatrosu, “Yazık Yeniden Karıştı” ünlü oyunla, 17-18 Familya’ta Samsun Büyüklük Tiyatrosu Sahnesi’nde seyircilerin karşısına çıkma.

Erzurum Kerem Tiyatrosu, “Aşkımız Aksaray’ın Arz Iri Yangını” ünlü oyunu, 17 Ev’ta Nevşehir Eloğlu İbrahim Ağır Salonu ve 19-20-21 Karı tarihlerinde Kayseri Şevket Tiyatrosu Sahnesi’nde, Trabzon Ihtişam Tiyatrosu, “Buğulanmış Bire Bir Palyaço Aranıyor” adlı oyunu 17 Sülale’ta Boyabat Kültür Merkezi Sahnesi ve 18-19 Ev’ta Sinop Kültür Sarayı Sahnesi ve 21 Familya’ta Kastamonu Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi Sahnesi’nde sergileyecek.???????

Share: