Çalışmalara helikopterli destek

Muğla’nın Bodrum ilçesinde kaybolan 26 yaşındaki Vedat Altun üzere Muğla Düzenlilik Şube Müdürlüğü koordinesinde başlatılan çalışmalara polis helikopteri alarga bindi verdi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Hususiyet Fakültesi 4’üncü sınıfta okuyan ve yaz döneminde Bodrum’a çalışmaya mevrut 26 yaşındaki Vedat Altun isimli gailesiz, 6 Temmuz günü Testis Mahallesinde çalıştığı otelden ‘hava almaya çıkıyorum’ deyip tıpkı henüz otele dönmedi.

Ailesinin zayi başvurusunda bulunduğu taze için en son görüldüğü Testis Kavşağı ve çevresinde açıktan ve karadan arama kurtarma çalışması başlatılmıştı. Muğla İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü’nün koordinasyonunda planlı çalışmalara çok sayıda polis, Bodrum İlçe Uyanık Komutanlığı ve Bitirmiş Taharri Istirdat ekipleri, 4 sayı dron ve kadavra köpekleri ile katıldı. Taharri istirdat çalışmalarına AFAD, UMKE ve Muğla 911 Kontrol Kurtarma ekibi birlikte destek veriyor.

Dalaman’dan havalanan polis helikopteri üstelik kontrol kurtarma faaliyetine açıktan bindi verdi. Kısık uçuş işleyen helikopterle toprak teferruatlı ayrımsız şekilde tarandı. – MUĞLA

Share: