Buzlanma ve sis zımnında meydana gelen kazalarda 16 can yaralandı

Çorum’da sis ve buzlanmanın etkili olduğu Alacalı ilçesinde meydana mevrut trafik kazalarında yaralanan 16 gönül hastaneye kaldırıldı.

Veysel Akış idaresindeki 24 AG 534 plakalı makine, Ankara-Zile kişmiri yolu Ala girişi yakınlarında şarampole yuvarlandı. Kazada sürücü ile araçta kâin Neslihan ve Zeynep Amine Akın yaralandı.

Çorum- Yozgat karaca yolu Fakılar köyü mevkisinde Bülent Türkmen’in kullandığı 50 ADK 015 plakalı otomobilin devrilmesi zımnında sürücü ile araçta mevcut Mert Kağan Türkmen, Iş Acı Pelin Türkmen ve Faden Türkmen yaralandı.

Aynı bölgede Rüzgar Fert yönetimindeki 55 ADK 015 plakalı tır ile Cemal Tomruk’un kullandığı 66 M 2721 plakalı minibüs da çarpıştı. Kazada minibüs sürücüsü ile benzeri araçta mevcut Çizi Berrak Ekiz, Veysel Dik, Yusuf Çam, Safure Yorulmaz, Süleyman Yorulmaz, Gülsüm Köken, Hedef Antrenör ve Pınar Delice yaralandı.

Yaralılar, sağlık ekiplerince ambulanslarla Alacalı Ihtişam Hastanesi’ne kaldırıldı.

Öte yandan Çorum-Yozgat kişmiri uğrunda M.C. idaresindeki 01 ADH 159 plakalı tır, Yılmaz Lafçı’nın kullandığı 19 LN 023 plakalı otomobil ile misil kenarında otopark halindeki 19 S 3007 plakalı okul servis minibüsüne çarptı. Kazada yaralanan olmadı.

Buzlanma ve ağır sisin neden olduğu gidiş geliş kazaları zımnında Çorum-Yozgat kişmiri yolu, yaklaşık 2 saat ulaşıma mecbur kaldı. Polis Güçleri ve güllabi ekipleri, bölgede ayrıksı kaymakamlık yaşanmaması amacıyla düzenlilik önlemi aldı.

Yol, kaza yapan araçların kaldırılması ve Karayolları ekiplerinin tuzlama çalışmasının arkası sıra yeniden ulaşıma açıldı.

Share: