Çorum’da çalınan traktör Çankırı’da bulundu

Çorum’un Mecitözü ilçesinde çalınan traktör ve tarım aletleri, güllabi ekipleri aracılığıyla Çankırı’da bulundu.

Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı Sarıhasan köyünde N.K.’ye ilişik traktör ve traktör üstünde mevcut ekincilik aleti, evinin bahçesinden çalındı.

Olayın peşi sıra İl Uyanık Komutanlığınca Mecitözü İlçe Güllabi Komutanlığı, İstihbarat Bölüm Müdürlüğü ve JASAT personelinden hususi kadro oluşturuldu. Yapılan araştırma sonucu traktör ve ekincilik aletlerini çalan 2 dirilik tayin edilirken, zanlıların traktörü kendilerine aitmiş kabil ayrıksı birine sattıkları, satın düzlük kişinin ise traktörü cazibeli ile Çankırı’ya götürdüğü tespit edildi.

Bu evolüsyon üzerine harekete geçen jandarma ekipleri çalıntı traktörü Çankırı’da ele geçirirken, traktörü satın düz karanlık birlikte yakalandı. Traktörü araklayan ve satın düz toplanmış 3 kaknem için adli iş başlatıldı.

İl Açıkgöz Komutanlığından yapılan açıklamada, “Çorum İl Jandarma Komutanlığı etki bölgesinde, vatandaşlarımızın birey ve para güvenliğinin sağlanması, özellikle arakçılık olaylarının önlenmesine yönelik önleyici tedbirlere ve şüphelilerin yakalanması çalışmalarına 24 saat esasına bakarak kararlılıkla bitmeme edilmektedir. Vatandaşlarımızın kaba durumları 112 Ivedili Çağrı Merkezi üzerinden jandarmaya bildirmesi, olayların önlenmesi ve aydınlatılmasına balaban katkı sağlayacaktır” ifadelerine kayran verildi. – ÇORUM

Share: