Büyükkılıç, Arsıulusal Satranç Turnuvası’nda miniklerin heyecanına eş oldu

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, Alkım Kayseri Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Arsıulusal Satranç Turnuvası’nın eylem maçlarına katıldı. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin sporun merkezi dahi olacağını ve bu konuda birçok mücahede ve hizmet gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gökkuşağı Kayseri Deneyimsizlik ve Spor Kulübü Derneği’nin küşat töreni, Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç ile Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Ulvi İhsan Kabakcı’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükılıç, açılışta yaptığı konuşmada kentte atılacak herhangi bir güzelce işe rastgele ant destek vereceklerini vurgulayarak, “Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle, Sivil Cemiyet Örgütleriyle ve siyasal partilerin dayanışmasıyla adeta sunturlu aynı resim ortaya huruç. 4 yaş grubundan başlatmak suretiyle imdi herhalde cızık yok. Sonrasına kadar rastgele kesimin, değme grubun ferah ferah burada saha bulacağını sezmek bizleri sevindiriyor. Bizler rastgele imza atılacak sunturlu işe bindi yöneltmek için varız. O açıdan salonlarımız ve imkanlarımız hizmetinizde” dedi.

Kayseri’nin sporun merkezi de olacağını ve konuda birçok emek ve bakım gerçekleştirdiklerini anlatım eden Komutan Büyükkılıç, gençlerin yersiz işlerle ilgilenmelerinden feyiz enerjilerini hakeza zait ortamlarda atmalarının çok kocaman olduğunu kaydetti. Başbuğ Büyükkılıç, Kayseri’nin sporun merkezi olma önünde balaban aşama kaydettiğini belirterek, “Burada Deneyimsizlik Spor Bakanımıza ve onun temsilcisi olan İl Müdürümüze teşekkürname ederken, Spor A.Ş.’mizin bu alanda yaptıklarını ölçüm edersiniz. Değme alanda yeniden Kayseri’mizi Spor A.Ş. eliyle Büyükşehrimiz gerekse kaymakamlık belediyelerimizin de yaptığı çalışmalarla zenginleştirmeye dikkat gösteriyoruz. bu arada federasyon temsilcisinin onurlandırma etmesi Kayseri üzere antrparantez tıpkısı güzelliktir” diye niteleyerek konuştu.

Bir hekim komutan adına alzhemier vurgusu özne Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlerimiz bu çalışmalarda hem zihnî namına, hem bedenî kendisine kendilerini geliştirecek ama genişlik muhteşem boyutu bunun, zihinsel boyutu. Hekim adına söyleyeyim. Zihin melekelerinin ferah ferah burada fonksiyonel yerine seçme aşamasında vadi alacağını de vurgulamak istiyorum. Keyif boyutunun önem sunu ettiği bu çalışmada velilerimizin bu konuya ehil çıkmalarını istiyoruz. Akil telefon dedikleri, aklımızı yüklediğimiz o aletlerle vakitlerini heba edeceklerine gelsinler buralarda bu adamakıllı etkinliklerde düzlük alsınlar. Zihnî namına kendilerini geliştirsinler. Hepinizi dostça nazikâne selamlıyorum.”

Satranç Turnuvası ve derneğin açılışına katılanlara teşekkürname eden Gökkuşağı Kayseri Bilgisizlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Dördüncü dahi kulübün kuruluşu ve faaliyetleri karşı hikmet verdi.

Kayseri Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla Türkiye’nin genişlik büyük ödüllü uluslararası satranç turnuvasının yapılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi salonunun tahsis edildiğini tamlayan Pakt Başkanı Dördüncü, “Çok seçkin bir salon, haddinden fazla sunturlu bire bir mağaza ve içerisinde üstelik arı kovanı kadar sporcularımızın, minik yavrularımızın oynadığını eksiltmek bizleri çok rahatlatıyor. Amacımız deneyimsizlik dedik ve sonuçta derneğimizi kurduk” ifadelerini kullandı.

Kurdele kesimi sonrası, dualarla gerçekleştirilen topluluk açılışının peşi sıra Başbuğ Büyükkılıç, idareci oyuncularla miniklerin karşılaştığı Türkiye’nin bildirme nazik ödüllü Arsıulusal Satranç Turnuvası’nın eylem maçlarını izledi.

Dernek binasını dahi gezen Başkan Büyükkılıç, faaliyetler hakkında bilgiler alırken, açılışta Başkan Büyükkılıç’a Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Hamdi Elcuman üstelik eşlik etti. – KAYSERİ

Share: