Yüce Dağı’nda huzur paraşütü heyecanı

Talas Belediyesi tarafından Çekicilik Sporları Federasyonu ile birlikte düzenlenen Erinç Paraşütü Detaylı Aleniyet Ligi’nin akıbet ayağı Ulvi Dağı’nda yarın başlıyor.

9-14 Ağustos tarihleri ortada Talas ilçesinin güneyinde ve site merkezine 10 kilometre uzaklıkta kâin kestirmece 2 bin rakımlı Mualla Dağı’nda gerçekleşecek yarışmaya 23’ü İranlı hep 70 sportmen taşıt yaptırdı. Konuyla ilgilendiren değerlendirmede Talas Şehremini Mustafa Sert, Mehabetli Dağı’nın albeni sporlarında elzem bire bir şekil olduğuna özen çekerek, “Yüksek Dağı, hava sporlarında lüzum site merkezine yakınlığı gerekse ısıl gelgel akımı ile (ısıdam hava sütunu) dünyanın büyük merkezlerinden biri. Buradaki ısıl sebebiyle sporcular zirveden yaptıkları uçuşla ayrı ayrı yıllarda bir nice posta Türkiye meydanlık rekorlarını kırarak havada kalabildi. Antrparantez Şanlı Dağı’nın uçuş yüzdesi çok aşkın. Yani yurtdışında Avusturya evet birlikte İsviçre kabil merkezlerde şampiyona boyunca bir iki çağ uçuş yapılırken, Mualla Dağı’nda ise neredeyse şampiyonanın tamamında uçuş yapılabiliyor. bu haysiyetle Ulvi Dağı sporcuların tercihlerinde geçmiş sıralarda bulunuyor” dedi.

Başkan Yalçın, yarışmada dereceye girenlerin uluslararası şampiyonlarda Türkiye’yi mandepsi edeceklerini belirterek organizasyonun kazasız şekilde tamamlanması dileğinde bulundu.

Başta Mualla Dağı koyulmak üzere Kayseri semalarında nitelik cümbüşünün oluşacağı yarışmaya ilginin dokunaklı olması bekleniyor. – KAYSERİ

Share: