Bursa spor haberleri: İnegöl Belediyesporlu dağcılar Ağrı zirvesine tırmandı

İnegöl Belediye Spor Kulübü alpinizm branşı sporcuları, Dert Dağı şahika faaliyeti gerçekleştirdi. 5 bin 137 metreye yapılan tırmanış, 3 günde tamamlandı.

İnegöl Belediye Spor Kulübü bünyesinde başlatılan ve yıl içerisinde alınan dağcılık eğitimlerinin uygulama antrenmanı olan ateş zirve tırmanışlarının bildirme zorlusu, geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. İnegöl Uray Spor Kulübü sporcuları, 5 bin 137 metre rakımdaki Veca Dağına stabil bir tırmanış yaptı. Sporcular, zirveye baskı koşullar altında ulaştılar.

Yerel arama kurtarmaların irtifa almaları ve bedenlerindeki fizyolojik değişime alışmaları amacıyla planlanan faaliyette, 4 İNDAK, 1 İİHH Taharri Istirdat Gönüllüsü ve İnegöl Şehremaneti Spor Kulübü sporcuları ilk kez Ağrı Dağı zirvesinde özlük bünyeleri ile savaştılar. 3 günce kötü tırmanışı ile deneyimlenen dağcılar, problemsiz tırmanışı tamamlayıp 2 Ağustos 2022 tarihinde İnegöl’e dönerek faaliyeti tamamladılar.

İnegöl Belediye Spor Kulübü Dağcılık Sorumlusu Diler Yalaza ile Kulüp Alpinizm Mihmandarı ve bir zamanda 3. Rütbe çalıştırıcı Bülent Aktaş’ın liderliğinde çıkılan Veca doruk faaliyetinde, evvel devir bir numara dinlenme kampı 3 bin 200 rakımda, ikinci çağ ikinci kamp olan 4 bin 200 rakımda ve 2. Günün gecesi saat 02.00 da başlayan şahika tırmanışı ile saat 08.30’da 6 sporcuda zirveye ulaşması ile 5 bin 137 metrede Türkiye’nin bildirme faziletli zirvesine İnegöl Belediyespor bayrağı 4. sefer zirveye taşınmış oldu. – BURSA

Share: