Denizlispor’da Komutan Uz’dan alacaklı futbolculara reaksiyon

Denizlispor Başkanı Mehmet Mahirane, kullanılmamış sezona güçlü benzeri methal fethetmek istediklerini ancak bir tane sorunlarının alacaklı futbolcular olduğunu belirterek; “Arasında 200 milyon TL’e miktar var ama futbolcularla anlaşamıyoruz. Bizler eğer futbolcularla anlaşabilirsek para aktarımı yapabiliriz. Anlaşamazsak transferi açamayız” dedi.

Pandemi nedeniyle ilk kez kent dışında kamp yaptıklarını söyleyen Denizlispor Başkanı Mehmet Idareci, yeni sezona kuvvetli başlayacaklarını belirtti. Önceki dönemlerde küsurat alacaklı borçlar dolayısıyla Denizlispor’un donuk süreçten geçtiğine özen çeken Başkan Yordamlı, aktarma yasağını kalkması amacıyla sundukları teklifin kabul edilmesi gerektiğini anlattı. Yordamlı, bakir sezonda futbolcuların sözleşmelerinde salah yaptıklarını ve kimseyi mağdur etmemek amacıyla çaba harcadıklarını rapor etti. Kankızıl, pandemiden yağlık madun yapılarla çokça ilgilenemediklerini ve onlara eskimemiş sezonda muavenet etmek için çalışmalar yaptıklarını aktardı.

“Biz hep futbolcularımızla güzeşte sene 2 sene uyuşma yapmıştık”

Denizlispor Başkanı Mehmet Çevrimli, kadroyu siper sözünü adına getirdiklerini söyleyerek, “Sezon biter bitmez mesut bakkal ile tekrar anlaştık. Kadromuzu koruyacağız dedik ve sözümüzü tuttuk. Aktarma yasağını eksiltmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun yanında futbolcularımızın eskimemiş sezon sözleşmelerinde ıslah yaptık. Biz hep futbolcularımızla sabık yıl 2 yıl geçim yapmıştık. Burada 2 yıllık geçim yapmamızın amacı transfer yasağını aşamamızdan muhit bizler ilkin temeli akva tutuk ve bunun meyvesini yiyoruz. Şu ekonomi yerinde futbolcularımızla anlaştığımız rakamlar düşük kaldı. Bizler futbolcularımızla belirlenen rakamlara anlaştık diye on paralık üzmedik” dedi.

“Ara Sıra arkadaşlarımız yeni sezonda düz ahzetmek dilek etmediği amacıyla görevden ayrıldılar”

Bakir sezonda saha ahzetmek talep etmeyen kişilerin olduklarını açıklanan Denizlispor Başkanı Mehmet Idareci, “Gâh arkadaşlarımız kullanılmamış sezonda düzlük kabul etmek rica etmediği için görevden ayrıldılar. Bu arkadaşların adına ihtiyat listede bulunan üyeleri yeni yönetime karışma ettik. Görevden ayrılan arkadaşlarımızda verdikleri mesai amacıyla teşekkür ediyorum. Bu ayrılan arkadaşlarımız Talha Atilla Mir, İsmet Kayaç, Ersan Kaplan ve Recep Çatal Yürekli. Bakir gelenler ise Cemal Işık, Osman Toker, Osman Özdemir, Değer Kayaç, Muhammed kaplan” diye niteleyerek konuştu.

“Tığ kurtuluşumuzun değme ant madun yapılar olduğunu söyledik”

Ast yapılarla ait çalışmalarda bulunduklarını anlatım fail Komutan Uz, “Pandemide sonuç 2 sezonda genişlik çokça etkilenen birimlerin başında alt yapılar geldi. Ast yapılarda ligler bazı bazı hem yapılamada hem dahi geç başladı ve sıkıştırılmış programlar uygulanmak zorunda kalındı. Bu müddet süresince madun yapılarla aşkın ilgilenemedik. Tığ kurtuluşumuzun seçme antlaşma ast yapılar olduğunu söyledik. Bu yüzden bakir dönemde tesislerin kullanımında ve madun yapıların materyal eksiklerini bağlamak üzere gösterişli benzeri emek harcıyoruz. Mektep Çocuğu ve alt yapılar konusunda deneyim sahibi olan Ahmet Yıldırım’ı alt yapıların başına getirdik” şeklinde konuştu.

“Sezona gani mücehhez ve dinlenme kampı yapmış benzeri şekilde başlayacak olmamız cihetiyle elan gür tıpkısı mevsim geçireceğimize inanıyorum”

Site dışında yapılan kamptaki çalışmaların tamamlandığını rapor eden Maharetli, ” Burdur’da gereç üzerine hiçbir yük yaşamadık. Şekil konusunda yaşadığımız sıkıntılarda beş altı dönem içre çözdük. Öz şehrimizde özlük formamızı ürettik. Pandeminin olumsuzluklarından belde takımımız ilk kez kent dışında dinlenme kampı yaptı. Burdur’da 10 dönem süren kampımız sona erdi. Ligin başlamasına beş altı beş on kaldı. Sezona dolgunca mücehhez ve dinlenme kampı yapmış aynı şekilde başlayacak olmamız cihetiyle henüz dolgunca tıpkısı mevsim geçireceğimize inanıyorum. Ben bu konuda futbolcumuz ve Mutlu Bakkal’a güveniyorum” ifadelerini kullandı.

“Bizim 200 milyon TL’e borcumuz var”

Denizlispor’da alacaklı futbolcuların sundukları teklife yanaşmamaları nedeniyle tepkili olan Mehmet Dirayetli, “Biz Denizlispor’da yaşanan takanak sıkıntısını cezrî fasletmek üzere mücahede yapıyoruz. Arasında 200 milyon TL misil var amma futbolcularla anlaşamıyoruz. Bizler eğer futbolcularla anlaşabilirsek nakil yapabiliriz. Anlaşamazsak transferi açamayız. Bizim 200 milyon TL borcumuz var. Bizler alacaklı futbolcularımıza gelin paranızın yüzde 50’sini ödeyelim dedim. Yüzdelik 10’nuda nahak kesitlerden ödeyelim söyledim. Ben parçalanmamış alacaklı futbolculara teklifi sundum. Amacımız Denizlispor’un önünü açmaktır. Bu futbolcular bu takımda aldatmak yedi. Hiçbir futbolcumuz bu anlaşmaya yanaşmıyor. Ego de teklife yanaşmamalarını anlamış değilim. Bizim alacaklı futbolcularla anlaşmamız üzere illaki küme mi düşmemiz gerekiyor. Alacaklı futbolcuların son güne büyüklüğünde beklemesinin sebebi nedir” dedi. – DENİZLİ

Share: