Burası ne Antalya ne üstelik Bodrum: 45 günde 100 bin hayat denize akın etti

Zonguldak’ta Kapuz Plajı, 45 günlük müddet zarfında domestik ve ecnebi turistlerin ilgi odağı oldu. 24 Haziran’dan bu yana Kapuz Plajına evcil ve yabancı turistler de dahil kısaca 100 bin dirilik denize girdi.

Zonguldak’ın genişlik büyük plajlarından olan Kanyon Plajına aheste bağlam sürüyor. 24 Haziran’dan bu yana Kanyon Plajına evcil ve ecnebi turistlerin katılımıyla 100 bin gönül denize girdi. Öte yandan, yeryüzü haddinden fazla yoğunluğun yaşandığı eyyam, hafta sonlarının yanında plajı sadece kadınların kullanabildiği salı ve perşembe günleri oldu. Salı ve perşembe günlerinin hoppadak kadınları ayrılması, haricen mevrut evcil-ecnebi turistlerin Klüz Plajını tercih etmesinde oylumlu tumturak oynadı.

“Bu zamana kadar tahminimize göre 100 bin can kullandı”

Kanyon Plajı Organizasyon Amiri Korkmaz Kartal, “Haziran’üstelik başlamış olduğumuz mevsim bibi elan şu anda devam ediyor amma arada bir bazen aksaklıklar yaşamış olsak bile insanlar hala henüz istek gösteriyor. Yabancı ve gurbetçi vatandaşlarımız bile faydalanıyor. Bu zamana büyüklüğünde tahminimize göre 100 bin emanet kullandı. Vatandaşlarımızın kıvançlı olduklarını biz görüyoruz, kendilerini bu minval tabir ediyorlar. İnsanın olduğu yerde ara sıra ara sıra teessürat olabilir, elimizden geldiği büyüklüğünde minimal seviyede yaşatmaya çalışıyoruz. Kimi Vakit bizim kontrolümüz dışında olan olaylar birlikte olabiliyor o konuda de müstelzim önlemlerin alındığını şahsım adına söyleyebilirim. Havaların izin ettiği sürece efdal ihtimalle Eylül’ün sonuna büyüklüğünde bitmeme edeceğini düşünüyorum. Elbette bizim kendi izinli olan abilerimiz, izinli olan başkanımızın vereceği talimata bakarak bile kalıp alır. Hafta sonu henüz gösterişli geçiyor. Cuma, cumartesi ve aksata günleri en sakil olduğu zamanlar. Özetle çalışmayan, işten punt bulan insanlar geliyor. Bayanlar haset dahi kırıcı geçiyor denilebilir. Salı ve perşembe günü bayanlar haset. Tabiatıyla kasaba illerden birlikte buraya gelen bayanlar var” dedi. – ZONGULDAK

Share: