“Buğday Tanesi” filmi Burdur’da engelliler ve öğrencilerle izlendi

Mânialı Mebus Serkan Kortej, hayat hikayesinin anlatıldığı “Buğday Tanesi” filmini Burdur’birlikte engelliler ve öğrencilerle izledi.

Filmin, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konuşma Salonu’ndaki gösterimine, Ilbay Ulu Arslantaş ve beraberindeki protokol üyeleri da katıldı.

Filmin arkası sıra gazetecilere açıklama işleyen Ilbay Arslantaş, Türkiye’birlikte 10 milyonun üstünde engelli olduğunu, bu rakamın nüfusun yüzde 12’sine balya geldiğini söyledi.

Arslantaş, kentte dahi 35 bin civarında özürlü olduğunu kaydetti.

Milyonlara ümit olan dirim hikayesi üzere mebus Hezel’ı tebrik fail Arslantaş, “Çokça keyif alarak izlediğimiz bir film oldu. Filmin oyuncuları bizlere duyguyu hissettirdi, çokça teşekkürname ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Yere düştüğünde değil, vazgeçtiğinde kaybedersin”

AK Fırka İstanbul Milletvekili Serkan Kortej de Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde engelliler üstüne son 20 yılda sessiz devrim gerçekleştirdiklerini aktardı.

Filmi eren Türk milletine bergüzar ettiğini belirten Küçümseme, ” Türkiye Yüzyılı’mıza bağış ediyorum. Benim hayatımı konu düzlük ‘Buğday Tanesi’ 48 yıllık mücadelemi, yaşamımı içeren konular. Filme laf olanlar, yaşadığım sıkıntıların yüzde birini yansıtıyor. 16-17 yaşıma büyüklüğünde elleri cebinde dolaşan ayrımsız gençtim. Mahalle, sosyal güçlük beni yordu. Sakat camiası psikolojisi açısından bunları söylüyorum. Rabbimin izni, büyüklerimizin, hocalarımızın desteğiyle bu günlere geldik. Ego bu ülkenin bir evladı, Cumhuriyet’in çocuğu olmaktan seçkin antlaşma onur ve çekicilik duydum. Mottomuz ‘yere düştüğünde değil, vazgeçtiğinde kaybedersin’, filmde birlikte bu verildi.” ifadelerini kullandı.

Share: