Bilecik’te Kazı Bilimi Çalıştayı Düzenlenecek

Bilecik Belediyesi, Şeyh Edebali Üniversitesi, Hars ve Turizm Bakanlığı hareket birliğinde Bilecik’te kazı bilimi çalıştayı düzenlenecek.

Geçen yıl Bilecik Belediyesi katkılarıyla ‘9000 yıllık komşularımıza merhaba’ sloganı ile başlatılan ve 9 bin sene öncesine müstenit bir nice buluşun yapıldığı kazı çalışması, detaylarıyla ele alınacak.

16 Mesafe Cuma Namazı günü Şeyh Edebali Ekin ve Kongre Merkezinde 4 ayrı oturumda gerçekleştirilecek çalıştaya, dar içi ve yetersiz dışından akademisyen ve uzmanlar katılacak.

Saat 09.00’da tören düzeni konuşmaları ile başlayacak olan çalıştayda, ‘Batı Anadolu ve Trakya’da Prehistorya Aktarılma Arkeoparklar’, ‘Bahçelievler Hafriyat Sonuçları ve Değerlendirmeler’ ve ‘Bahçelievler Hafriyat Sonuçları ve Değerlendirmeler (Taş ve Mızrap)’ bahis başlıkları ele alınacak.

Çalıştaya, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erkan Fidan, YL Talim Bağımsız Aklık, İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Yılmayan Namuslu Erdal, Doç. Dr. Neyir Kolankaya Bostancı, Veli Üniversitesinden Doç. Dr. Utku Derin, İstanbul Beceri Üniversitesinden Doç. Dr. Zeynep Eres Özdoğan, İstanbul Üniversitesinden Doktorant Sezer Seçer Ağaç, Öğr. Görevlisi Hüreyla Balcı, Doç. Dr. Emre Güldoğan, Çeltek Üniversitesinden Doç. Dr. Mehmet Mualla Yılmaz, Çanakkale 18 Mart Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Çekişme Sarıaltun, Batman Üniversitesinden Dr. Akademisyen Can Yümni Ruzname, Doktorant Şehriyâr Soluk ve Berlin – Frei Üniversitesinden Doktorant Hazal Azeri  konuşmacı kendisine katılacak.

Share: