Bayburt’ta hararetli babasız çocukların ihtiyaçları karşılanıyor

Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Yiğit ve beraberindeki üyeleri, Ilbay Cüneyt Epcim’i ziyaret etti.

Bayburt Terbiye Ekin ve Hizmet Vakfı öncülüğünde seçme sene yapılan proje ile Bayburt’ta dinç babasız çocukların tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Tahminî 350 yetimin bulunduğu kentte, ölçülü çalışmalarla belirlenen çocuklar Bayburt Vakfı aracılığıyla pabuç elbise ve değişik ihtiyaçları giderildi. Bayburt Valiliği öncülüğünde Beklenti Derneği aracılığı ile dağıtılan yardımlarla kentte eytam ilkin atılmak amacıyla birçok yardıma muhtaç ailenin ihtiyaçları gideriliyor.

Her yıl tahminî 1000 üniversite öğrencisi ve 150 hafız öğrenciye burs veren mangır, şehirde dönemsel besin ve kırtasiye yardımları ile hizmetlerine devam ediyor.

Başkan İsrafil Kahraman burada yaptığı açıklamada, “Kahramanlar diyarı yiğitler otağı şehrimizde hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Valimiz Cüneyt Epcim’e eskimemiş projelerimiz ile alakalı banak yaptık. Bayburt Vakfı yedisinden yetmişine Bayburt’un ve Bayburtlunun daima emrinde olacak. ” diyerek konuştu.

Vali Cüneyt Epcim ise, “Kadim şehrimize hep yapılan yardımlar ve çalışmalardan dolayı memnuniyetimi iletiyor, Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman ve Vakıf Divan üyelerine teşekkürname ediyorum.” dedi. – BAYBURT

Share: