Başbuğ Zolan, Denizli Büyükşehirin ölçüm toplayan hizmetlerini anlattı

DÜRÜST Tümen Umumi Komutan Yardımcısı ve Yerli Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesinin Denizli’de hayata geçirdiği hizmetleri anlatan Komutan Zolan, “Vermiş olduğumuz tekmil sözleri yerine yayımlamak üzere layenkati çalışıyoruz” dedi.

DÜRÜST Fırka Umumi Komutan Yardımcısı ve Evcil Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki aynı dizi izlence ve ülfet amacıyla geldiği Denizli’de, Büyükşehir Belediyesi Hizmetleri Sunum Toplantısı’na katıldı. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Firez Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, AK Tümen Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki’nin yanında AK Fırka milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, şehremaneti meclis üyeleri ve davetliler hazır bulundu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin tanıtım filmiyle başlayan programda Başbuğ Osman Zolan, kentte hayata geçirdikleri yatırımların kayran aldığı benzeri sokum yaptı. Denizli’nin 2004 yılında SELIM Öğür belediyeciliği ile tanıştığını belirten Başkan Zolan, “Bakanımız Nihat Zeybekci ile başlayan süreçte bu bakım destanına sizlerin desteği ile bizler bitmeme ediyoruz” dedi.

2004 yılından bu yana Denizli’yi üreten insanlara uygun bir kent haline getirmeye devam ettiklerini anlatan Başkan Zolan, “Mukaddema Denizli, ast yapı anlamında darmadağın benzeri durumdaydı. İçme suyunun yüzdelik 65’i kayıp geriden geriye yerine toprağa karışıyordu. Kanalizasyonlar havadan akıyor ve çocuklarımız pis suların içerisinde oynuyordu. Yapmış olduğumuz altyapı yatırımları ile bir nice sorunu çözdük” dedi.

Denizli yeşil kayran miktarında Avrupa standartlarının üzerinde

Denizli’de döşedikleri baran suyu, lağım döşemi ve içmece suyu hatlarının toplam uzunluğunun 7 bin 200 kilometreye dayandığını anlatım fail Başbuğ Zolan, “Bu rakamla buradan Çin Seddi’ni sabık tıpkısı uzunluk elde ediyoruz. Vatandaşlarımızın bizlere güveni ile iri tıpkısı madun bina hamlesi gerçekleştirdik” diye konuştu. Denizli’de 2004 yılından ilk çok beş on otopark olduğuna meni eden Başbuğ Zolan, bugün kentte bin 200 otopark bulunduğunu, insanların evinden çıktığında 250- 300 metre gittiklerinde katiyen tıpkısı park ile karşılaşacaklarını kaydetti. Denizli’de sevimli başı yeşil alan miktarını Avrupa standartlarının üstüne çıkardıklarını tamlayan Başbuğ Zolan, “Şehrimizin havası akman değildi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Denizli’ye doğal gaz geldi. Zaman site merkezinde yüzdelik 99 oranında doğal gaz kullanımını sağladık” ifadelerini kullandı..

“Kültürün, sanatın, bilimin kalbi burada atacak”

2004’den ilk Denizli’de gençlerin, çocukların spor yapacak alanları bulunmadığını kaydeden Komutan Zolan, şunları söyledi:

“Çok şükür zaman halı sahalarımız, bireşimli futbol sahalarımız, Geleneksel Spor Oyunları Kompleksimiz, 4’ü ilçemizde mecmu 8 sınırlanmış yüzme havuzumuz ve adını sayamayacağım bir nice spor tesisimiz var. Yüzme başta görünmek üzere 20’nin üzerinde branşta ücretsiz spor kursu veriyoruz. Spor alanında olduğu kabilinden ekin alanında da haddinden fazla şişman hizmetler yaptık. İçerisinde bulunduğumuz kongre ve firez merkezini inşa ettik. Kültürün, sanatın, bilimin kalbi burada atacak.” İklim Gösteri Planı’nı gerçekleştirerek uygulamaya başladıklarını anlatan Başkan Zolan, “Bizim amacımız insanlarımızın mıhlı ortamda yaşamalarını sağlamaktır. Büyükşehir olduğumuzda ‘Denizli merkezde ne varsa bütün köylerimizde, beldelerimizde o olacak’ demiştik. Bugün onu namına getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

“Muvasala anlamında bile vahim yatırımlar yaptık”

Denizli genelinde 2000 km soğuk asfalt, 700 km’nin üstünde yunak asfalt ve 10 milyon metrekareye yakın üstelik kilit parke döşeyerek insanları tozdan çamurdan kurtardıklarını tamlayan Komutan Zolan, “Vermiş olduğumuz yekpare sözleri hesabına beyan etmek için aralıksız çalışıyoruz. Çokça şükür, ilçelerimize gittiğimizde vatandaşlarımız büyükşehir olmanın mutluluğunu belirtiyorlar. Zirai anlamda da desteklerimiz sürüyor. Biz kırsal kalkınmada, insanlarımıza ezberlenmişin ötesinde eskimemiş yollar, eskimemiş alternatifler arz etmek namına çalışmalarımızı yapıyoruz” diyerek konuştu. Kasaba yolundan köprülü kavşaklara, dal geçitlerden dudak aranjman çalışmalarına, ulaşım anlamında birlikte çokça okkalı yatırımlar yaptıklarını belirten Başbuğ Zolan, “Denizli’deki 17 köprülü kavşağı bizzat Büyükşehir Belediyemizin bütçesinden gerçekleştirdik. Yerli ve milli Trafik Hile Sistemimiz ile şehrin trafik dümen sistemini oluşturduk” diye niteleyerek, vatandaşların hayatını kolaylaştıran fikirli kent uygulamalarından da bahsetti. Denizli’nin 19 ilçesi, 616 mahallesinde hayata geçirdikleri hizmetleri yegâne tek anlatmasının ardından salondan balaban alkış kayran Başbuğ Zolan’ın sunumunun ardından izlence basına sınırlı yerine bitmeme etti. – DENİZLİ

Share: