Başbuğ Büyükkılıç, Hacılar’da Bağlanak ve Beraberlik Gecesi’ne Katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, Hacılar Belediyesi’nin familya sahipliğinde bu sene ikincisi düzenlenen Bağlanak ve Muadele Gecesi’hangi katıldı. Başkan Büyükkılıç, “Hacılarlı hemşerilerimizle gelişigüzel sevinçli benzeri akşam ezanı geçirdik. Bu kabil fena hâlde etkinliklerle belediyelerimiz hem vatandaşlarımıza dörtköşe vakitler geçiriyor hem birlikte kontak, beraberlik içerisinde bağlarımızı elan üstelik güçlendiriyoruz” dedi.

Hacılar Cumhuriyet Altını Meydanı’nda düzenlenen geceye, Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Gökmen Çiçek, MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Kayseri Saylav İsmail Özdemir, SELIM Fırka Kayseri Saylav İsmail Emrah Karayel, MHP Kayseri Mebus Ölümsüz Ersoy, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Firez ve Turizm Kat Başkanı Niyazi Kocadağ, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Festivalde mütekellim Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül’ün henüz ilk İncesu’birlikte noter yaptığını hatırlatarak, “Kayseri’mizi agâh, bizleri tanır, bizleri sever. Tığ de onu çokça seviyoruz. Oldukça iştiyak insanı, bizleri kırmadı ilçelerimize böyle arzu insanlarını göndermek yoluyla gönüllerimizi titretti. Altın başkanımıza teşekkürname ediyorum. Peygamberler şehri olan o güzel şehirde bizleri birlikte unutmamasını talep ediyorum” dedi.

Türkiye’da hayırseverler şehri denilince Kayseri’nin, kaza bazında ise Hacılar’ın akla geldiğini tamlayan Başkan Büyükkılıç, “Sizleri kardeş kardeş, saygıyla selamlarken dolgunca kim varsınız diyerek Hacılarımızın iyice insanlarına teşekkürname emreylemek istiyorum. Türkiye’de hayırseverler şehri derseniz Kayseri akla dirimlik amma ilçeler bazında neresi derseniz Hacılar, hem da emsali namevcut diyecek şekilde. Sizlere minnettarlık duyuyoruz. Cenab-ı Allah sizlere helalinden bol kumanya versin diye niteleyerek dua ve temennide bulunuyoruz. Tabiatıyla ki neva içerisinde çalışan Hacılarımızın başkanının taleplerini göz ardı edemem. Kendisine dayanaklık etmek için muktezi çalışmaları alay malay yürütüyoruz. Benzeri berekete dil oluyoruz” diyerek konuştu.

Komutan Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile alay malay çalışmaktan duyduğu memnuniyeti da dile getirerek, “Epey gayretkeş, çalışkan, uyumlu adeta hizmet sevdalısı aynı valiyle buluşmaktan dünya, gelişigüzel çalışmaktan dolayı antrparantez sevinme duyduğumuzu ve onur duyduğumuzu birlikte kabullenmek istiyorum. Cenab-ı Cenabıhak birliğimizi, beraberliğimizi, huzurumuzu bozmasın. Kamer münhal Türk bayrağımıza, vatanımıza, milletimize, devletimize ve dinimize sınırlanmış olmayı ve bu uğurda nesiller yetiştirmeyi talih eylesin diyorum” şeklinde konuştu.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise Kayseri üzere, “Başarılıların şehri, hayırların şehri, güzelliklerin şehri, benzeri bile iyice insan var uray başkanımız. Balaban bire bir himmet veriyor. Bizi bile Hacılar’ın işleri amacıyla çalıştırıyor, koşturtuyor. Kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kontak ve Muadele Gecesi’nde mütekellim Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Hacılar’a yapılan bilcümle hizmetler amacıyla Başkan Büyükkılıç’ın desteklerini verdiğini vurgulayarak, “Kontak ve Beraberlik Gecesi adı nereden geliyor? Hacılarımızdan geliyor. Anadolu’dan geliyor. Çünkü bu birliğin ve beraberliğin tabi ki Anadolu’bile el namına baktığımızda Kayseri’miz en başta mevrut illerimiz ortada genişlik baştadır. İlçemiz dahi birlik ve el birliği dediğimizde parmakla gösterilen ilçelerimizin başında gelir. Çünkü bu birlik ve beraberlikle 1970’lere başlayan sanayileşmeyle zaman dünyada marka haline gelmiş uran kuruluşlarıyla olduğunu hepimiz biliyoruz. İlk ilkokul yüzlerde kuruluşumuz var. Bu dayanışmaya yaraşır, bu iyice ilçeye bakım etmeye ve hizmetkar olmaya. Bulunmaz Büyükşehir Uray Başkanımız önderliğinde parçalanmamış hızımızla bitmeme ediyoruz. Spordan sağlığa, eğitimden kültüre, ne varsa öncelikle izzet yatırımları. Tabi kim kıymetli Büyükşehir Uray Başkanımızın rastgele antlaşma desteğini yürekten hissettiğimiz işlerimizde birlikte. Zaman şurada bulunduğunuz meydan parkının bu ayla gelmesinde Büyükşehir Uray Başkanımızın çokça yetişkin destekleri vardır. Kendilerine samimi teşekkür ediyorum. Bağımlı ki altyapı ve üstyapı çalışmalarında kendilerinin sunu mümasil ve ateş parçası desteğini bilcümle hissetmişizdir. Hem Büyükşehir Belediye Başkanımız, hem dahi ağabeyimiz kendilerine ilgiyle teşekkür ediyorum. Sayın valimize de ilimize geldiği günden beri bakanlıklarla olan hareket ve işlemlerimizde parçalanmamış desteğini yakından gösterdiği için de ayrıca huzurlarınızda teşekkür etmeyi ayrımsız vecibe biliyorum. Bura Hacılar. Birliğin ve beraberliğin sembolü” ifadelerinde bulundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Hars ve Turizm Kat Başkanı Niyazi Kocadağ ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yekpare Kayseri’ye selamlar gönderdiğini belirtti.

Etkinlikte önceki yerine Mustafa Örs ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Hars ve Turizm Dairesi Urfa Ahengi Müzik Topluluğu hayalet aldı. Ayrıca İsmail Altunsaray birlikte programda müstehap eserlerini söyledi. Vatandaşlar türkülere ve şarkılara zevcelik ederek, geceye ulam kattı. – KAYSERİ

Share: