Bosnalı öğrenciler Sultan Sazlığı Milli Parkı’nı gezdi

Kayseri Natür Siper ve Milli Parklar Müdürlüğü takı alanlarından Padişah Sazlığı Milli Parkı ve Ramsar Alanı’nı hafta böylecene Bosna-Hersekli mektepli grubu konuşma etti.

Develi ilçesi Kova Seyranı Hars ve Musahabe Festivali’ne katıldıktan sonradan seyahat rotalarını Sultan Sazlığı Milli Parkı’na çeviren Bosna Hersekli mektepli grubu, vazifeli personellerden alan üzerine bilgi aldıktan sonra alan kılavuzları eşliğinde sahayı gezdi. Bin 200 metre ve 2 bin 300 metre uzunluğunda olan ahşap yürüyüş yollarını gezerek ziyaretlerine devam fail mektepli grubu alanda zihayat kuş çeşitliliğini dahi fotoğraflamayı boşlama etmedi. Kuş Rasat ve Kuş Iyileştirme ünitesini üstelik konuşma eden öğrenci kafilesi andaç fotoğrafı çektirip alandan ayrıldı. Melik Sazlığı Milli Parkı ve Ramsar Alanı Yeşilhisar, Develi, Yahyalı ve İncesu ilçeleri arasında, turizm merkezinin ortasında düzlük almaktadır. Step ekosisteminde eşine bir iki rastlanan lezzetli ve tuzlu akarsu ekosistemlerini aynı arada bulundurur.

24 bin 523 hektarlık alanda kayran alan Şehriyâr Sazlığı Milli Parkı; 1994 yılında Ramsar alanı, 2006 yılında ise Milli Otopark adına ilan edildi. – KAYSERİ

Share: