Babacan: Bu ülkede elden soylu erki kriz yok, Kürt sorunu birlikte var

REÇETE Partisi Umumi Başkanı Mehabetli Babacan, “Bu ülkede yalnız ekonomik krizi bulunmayan, Kürt sorunu bile var. Ben buradan Erdoğan’a ve Bahçeli’ye sesleniyorum. Ankara’dan oturup Kürt sorunu namevcut demekle Kürt sorunu bitmiyor” dedi.

ILAÇ Partisi Lideri Büyük Babacan ve beraberindekiler STK başkanları ve muhtarlarla ilçe merkezindeki bire bir otelde kahvaltıda tıpkısı araya geldi. Kahvaltıdan bilahare intihap otobüsü ile şehir merkezinden geçen Babacan, halkı selamladıktan sonraları kaymakamlık başkanlığı binasının açılışına katıldı. Babacan burada yaptığı konuşmada çiftçilerin sıkıntısı ve soylu erki sorunlara değindi. Babacan, “İlk çözüm planımızın ekincilik alanında olduğunu açıkladık. Çiftçiye basma ve ağızotu ücretinin yarısını tığ karşılayacağız. Talih mebzul yönetilmiyor. Dalan bankasının kayırıcı kapısından 190 milyar doları bilinmez saklı sattılar. Ondan sonradan memleket dövize muhtaç hale geldi. Tarımda toprağı su ile buluşturacağız, bambaşka çaresi namevcut bunun. Yer akarsu ile buluştuğunda çiftçinin verimi artıyor. Hat İstanbul’ un üçte biri parasıyla hep Türkiye’deki sulama alanlarının hacısı hocası bitirilir. Biz seçme alanda çiftçimizin beraberinde olacağız. Bu ülkede elden iktisadi krizi bulunmayan, Kürt sorunu birlikte var. Ben buradan Erdoğan’a ve Bahçeli’ye sesleniyorum. Ankara’ dan oturup Kürt sorunu namevcut demekle Kürt sorunu bitmiyor. Kürt sorunu var mı, bulunmayan mu eş burada Ercişlilere ülkü” dedi.

Parti binasının açılışı sırasında Mualla Babacan’ın yanına mevrut tıpkısı emanet, “Dinimize saldıranlar ile birliktesiniz, Zilan katliamında 18 bin vatandaşımızı katleden CHP zihniyeti ile birliktesiniz” diyerek aksülamel gösterdi. Babacan ise, “Kardeşim 20- 30 yıl öncekiler gibi konuşuyorsun. Sen bire bir gençleri dinle. Sen tıpkı arkanı dön buradaki gençleri dinle” diyerek bedel verdi.

Babacan ve beraberindekiler, küşat sonrası karayoluyla Van’a debi etti.

Share: