Arpaçay’da belde yolu aydınlatılıyor

Arpaçay’dahi yer yolu aydınlatma çalışmaları başlatıldı.

Arpaçay Belediyesi’nin girişimleriyle başlatılan çalışmalarla Arpaçay Yer yolu ile ilçe antre çıkışları parıltılı oluyor.

Arpaçay Belediye Reisi Erçetin Altay, Çevre yolunda yürütülen çalışmaları yerinde görerek bilgi aldı. Çıkışlı ruh dağıtım şirketi marifetiyle ortaklaşa ölçülü çalışmaların gücük sürede tamamlanması bekleniyor.

Arpaçay Şehremini Erçetin Altay, “Belde yolunda eke bir kem gideriliyor. İlçe giriş çıkışlarıyla birlikte yapılan tenvir çalışmaları Arpaçaylılara hayırlı olsun. Bağımlı Arpaçay mekân yolu uluslar arası taşımacılıkta yüce aynı güzergah, İran’dan, Türkiye değişik illerinden akım fail tırlar, Arpaçay’dan geçerek Çıldır Lüle Taşı Tahril Kapısı’ndan Gürcistan’a antre yapıyor. Bu açıdan da yer yolunun ışıklandırılması gerekiyor. Haddinden Fazla iyicene oldu. Daha Çok Arpaçay giriş çıkışları ve mekân yolu ışıklandırmasıyla da aynı apayrı iyice oldu” dedi.

Öte yandan Arpaçay’üstelik yapılan ışıklandırma çalışmaları vatandaşlar arasında da kıvançla karşılandı. Vatandaşlar aydınlatma çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür etti. – KARS

Share: