Ameliyathaneden Dert Dağı zirvesine

Adana’da faaliyetler hemşiresi olan Nurten Turan, 5137 rakımlı Ağrı Dağı’nın zirvesine çıkarak Türk bayrağını dalgalandırdı.

Seyhan Ululuk Hastanesi Huy Sporları Kulübü, Balkı Dağı’nın zirvesine tırmanış eden bacı Nurten Turan’a sayrılarevi bahçesinde düzenlenen törenle plaket arz etti. Nurten Turan, debdebeli yerine başladığı dağcılığın bir aşka dönüştüğünü rapor ederek, “İş stresimi attığım, kendimi eğittiğim, olgunlaştırdığım, terbiye ettiğim muhteşem aynı spor. Dağcılık hiç kimseye eylem yapmadığım, kendimle beraberce olduğum, ruhumdaki dokunaklı, hınç ve şefkatleri onarım ettiğim mükemmellik ayrımsız spor. Benim üzere anlamı çokça balaban. Herhangi Bir zirveye ulaştığımda, rüzgarın sesini dinlediğimde, tıpkısı kuşun süzülüşünü izlediğimde, bayrağımızı dalgalandırıp ‘başardım’ diye kişi kendime mırıldandığımda içimde tarifsiz benzeri erinç ve koskocaman bahtiyarlık hissediyorum” dedi.

İnsanların doğayla çöz içe yaşayarak onu korumasının arz şişman arzusu olduğunu ifade eden Turan, “Benzeri dileğim ise bu başarımın birilerine feyz olup, tutkularının arkasından gitmelerini sağlamış olmaktır” diyerek konuştu. – ADANA

Share: