Ankara’daki öğrenci yurdu, depremzedelere hamam yuva oldu

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerde evleri hasar gören kısaca 2 bin 500 depremzede, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Cahillik ve Spor Bakanlığının yurdunda konaklıyor.

Depremlerin peşi sıra evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlar amacıyla Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığına ilişik talih genelindeki yurtlar depremzedelerin hizmetine açıldı.

Bu kapsamda, Bilgisizlik ve Spor Bakanlığına tutkun Çubuk Kız ve Ayvaz Öğrenci Yurdu bile kapılarını depremzedelere açtı. 11 ilden bu yurtlara yerleşen yaklaşık 2 bin 500 depremzedeye 7 dolaşma 24 saat sıcak akarsu ve aşındırmak imkanı sağlanıyor.

Vatandaşlar tahaffuz ve beslenmenin yanı sıra seçkin türlü esas ihtiyacını ancak binasında oluşturulan toplumsal marketten realizasyon edebiliyor.

Depolara mevrut ürünler, yetersiz personeli ve gönüllü çalışanlar tarafından gıda, hıfzıssıhha ürünü ve giysi olarak ayrıştırılarak toplumsal markete diziliyor. Mahsulat, gerekseme ve taleplerine bakarak depremzedelere teyit ediliyor.

Her karı kendine özel tahsis edilen odada konaklıyor

Depremzedeler, az binasında afiyet hizmetinden birlikte faydalanabiliyor. Herhangi rahatsızlığı yahut gebelik durumu olan vatandaşlar, yurtta kurulan keyif merkezindeki doktora etüt olduktan sonradan dışarı çıkmadan reçetedeki ilacını birlikte derman doğrulama odasından alabiliyor.

Yurtlarda aileler, kendilerine hususi tahsis edilen odalarda konaklıyor. beher odanın zarfında tuvalet ve cağ ile misafirlerin ferdî eşyalarını koyabilecekleri gardırop ve yiyeceklerini esirgeme edebilecekleri mini ayrımsız soğutucu bulunuyor.

Öte yandan yurtlarda mütezayit füru için bakanlığın belirlediği personel aracılığıyla muhtelif aktiviteler düzenleniyor. Öğretmenler, yurdun içerisinde ve bahçesinde çocuklara müteveccih muhtelif etkinlikler gerçekleştiriyor.

Share: