‘Anadolu’nun plajı’ adına tanıdık Savcılı Plajı’nda mest fail gurup manzarası

‘Küçük Asya’nun plajı’ adına bildik Savcılı Plajı’nda sarhoş eden gurup manzarası

KIRŞEHİR – Kırşehir’birlikte umum ortada ‘Küçük Asya’nun Plajı’ namına adlandırılan Savcılı Plajı, drone ile çekilen gün batımı görüntüsü ile büyüledi.

İç Anadolu Bölgesinde kayran düzlük baraj gölü, gurup görüntüsünün yanında devlet dışından gelenlerin de dinlenme alanlarından bir tanesi yerine yöre plana çıkıyor. Savcılı Plajı huy fotoğrafçılarının dahi Seyfe Gölü Kuş Cenneti ve Hirfanlı Barajından bilahare arz haddinden fazla tercih ettiği alanlardan ayrımsız tanesi. Bölgeyi ilk kez görenlerin fotoğraf fethetmek amacıyla çevrim batımını beklediği alanda güneşin batarken oluşturduğu al Kırşehir’dahi kartpostallık görüntülerin oluşmasına de fırsat sunuyor. batış ile güzelleşen bölgede kartpostallık fotoğraflar bürümek için fotoğrafçılar, batış ve ahit doğumu fotoğraflarını girmek amacıyla bölgede konaklıyor. İl Özel İdaresi marifetiyle restorasyon çalışmaları zımnında sınırlanmış tutulan kayran, yapı yeri bölgesi olması nedeniyle şuan ziyaretçi akseptans etmiyor.

Hirfanlı Baraj Gölü kenarındaki Savcılı Plajı; yaz mevsiminde çevrim doğumu ve batış, ilkbaharda açan çiçek tomurcukları, sonbaharda dökülen yaprakların oluşturduğu iyilikle tercih ediliyor. Kırşehir’e 65, Kırıkkale’ye 80 ve Ankara’ya 140 kilometre uzaklıkta mevcut Savcılı Plajı, hele yaz dönemlerinde hafta sonları beklenenin üzerinde ilişki görüyor.Share: