Alzheimer hastası buğulu adam 5 saatlik kontrol sonucu bulundu

Alzheimer hastası yaşlı koca 5 saatlik arama sonucu bulundu

Erzincan’da kaybolan Alzheimer hastası AFAD aracılığıyla bulundu

ERZİNCAN – Erzincan’da kaybolan 68 yaşındaki Alzheimer hastası Hüseyin Gül, AFAD ekipleri tarafından köyünün sağlıklı bulundu.

Erzincan’da geceleyin saatlerinde evden ayrılan ve daha sonra namına ulaşılamayan 68 yaşındaki Alzheimer hastası Hüseyin Gül’ün ailesi kayıp ihbarında bulundu. İhbar üzerine harekete güzeşte AFAD, jandarma ve itimat ekipleri nemli adamı kaybolduğu Keklikkayası Köyü’nün civarında aramaya başladı. AFAD ekipleri kontrol kurtarma çalışması gerçekleştirmesi için bölgeye 4 açacak, 8 yabanlık AFAD kontrol istirdat ekibi, 6 kişilik MEB Akub AFAD gönüllüsü görevlendirdi. Saat 21.00 sularında ihbar üzerine harekete güzeşte ekipler tahminî 5 saatlik kontrol sonucu köy harbi kategorik alanda temas yaralanması sıfır nemli adamı buldu. Albeni sıcaklığının akşam saatlerinde sıfırın altında 10 adım olduğu Erzincan’da gereksiz arazide üşümüş yerine bulunan yaşlı adamı teshin etmek üzere AFAD ekiplerinin kişi montlarını giydirmesi ve vücudunu örtmesi ise izleyenlerin içini ısıttı. Ekipler, olay yerine afiyet ekipleri gelene kadar buğulanmış adamın üşümemesi için ellerinden geleni yaparken elan sonraları Alzheimer hastası nemli âdem ambulansa alındı.

Ayrıca, ambulansta otama edilen 68 yaşındaki Alzheimer hastası Hüseyin Gül’ün afiyet durumunun bereketli olduğu öğrenildi.

Share: