Erzincan’da 2022 yılında meslek çevrelerinde 6 bin 957 kişi sorgulandı

Erzincan’da okul çevrelerinde terbiye ve öğretimin emin ortamda sağlanması için polis ekiplerince sene süresince çalışmalar gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen uygulamalarda 6 bin 957 kişinin sorgulanması yapılarak meslek etrafında bulunan kafeler, parklar, kahvehaneler vb. yerler denetlendi.

Erzincan İl Itimat Müdürlüğü ekiplerince el genelinde 2022 yılı içerisinde; bulunan sağlık ve büzük ortamının devamını keşfetmek, bala ve gençleri başta pislik başlamak üzere seçme makule suçtan uzak sancımak ve müzaheret etmek, öğrencilerin yetişek ve öğretimlerini elan tehlikesiz ortamlarda sürdürmelerini sağlamak, otopark-bahçeler ve oyun salonlarını onaylamak, çocukların dilendirilmesini alıkoymak, aranan şahısları intikal etmek ve suç unsurlarını ele eylemek amacıyla okul ve öğrenci yurtlarının andıran çevrelerinde ve umuma meydanda işyerlerinde “Bala ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Meslek Çevreleri ile Servis Araçları Denetleme Uygulamaları” yapıldı.

6 bin 957 kişinin sorgusu yapılarak, 19 kişiye yönetimsel muamelat uygulandı. Antrparantez, bin 190 aracın kontrolü yapılarak, 110 misil genel ağ kafeler, 308 yol kahvehaneler, 344 kez market/büfe, 96 posta baziçe salonları, 478 yol otopark/bahçe, 150 misil tekel bayileri, 30 defa argüman ve ganyan bayileri, 589 ekol servis arabası denetlendi. Denetlenen 59 okul servis aracına ise cezai muamele uygulandı. – ERZİNCAN

Share: