Akşehir Şehremaneti personelinden depremzedeler için manalı bergüzar

Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi, hareket felaketinin peşi sıra belediye personeli arasında depremzedeler için nakdi hediye kampanyası başlattı. Bu çerçevede belediyede müteharrik memur ve işçiler vasıtasıyla toplanan 85 bin 600 TL Akşehir Şehremini Salih Akkaya tarafından Kızılay Akşehir Şubesi’ne konfirmasyon edildi.

Akşehir Şehremini Salih Akkaya, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve Işyar Sendikası Temsilcisi İbrahim Öncel, Akşehir Belediyesi Personeli ve Hizmet- İş Sendikası Konya Yazıhane Denetim Kurulu Başkanı Özkan Dayıoğlu, Şehremaneti Alfabe İşleri Müdürlüğü Personeli Musa Turgut ile gelişigüzel Kızılay Akşehir Şubesi’ni mülakat etti. Kızılay Akşehir Büro Başkanı Çakırdoğan Topbaş ile Başbuğ Yardımcısı Haydar Aslım’a çalışmalarında kolaylıklar dileyen Başkan Salih Akkaya, “Arkalama vesilesi ile buradayız. Depremin önceki günlerinde Kızılay Akşehir Şubesi adına müzaheret fethetmek talip vatandaşlarımıza çağrıda bulunmuştuk. Bu yardımlar rastgele ahit devam ediyor. Zaman birlikte Akşehir Belediyesi personelimiz için açtığımız kampanya sonucunda 85 bin 600 TL’lik yardım topladık. Bu yardımı Kızılayımız’a durdurmak için geldik” dedi.

Akşehir’birlikte yaklaşık 2 bin civarında depremzede mihman olduğunu söyleyen Başbuğ Akkaya, “500 güç KYK’üstelik konaklıyor. Gabi kalan depremzedeler sarıklı evinde ve belediyemiz, ticaret odamız ve Kızılayımızla birlikte, bilcümle beraber yaptığımız organizasyonlardaki evlerde konaklıyor. Esasen yakınları burada olanlar birlikte burada konaklıyor. Kestirmece 500’e mümasil depremzedemizi bölgeden belediyemiz organizasyonuyla Akşehirimiz’e getirmiştik. Ayrıca kendi imkanlarıyla gelenler birlikte oldu. 2 bin sevimli civarındaki misafirimize üstelik burada yeryüzü pir şekilde Akşehir halkı olarak ocak sahipliği yapmaya hız ediyoruz. Ben bu vesileyle teşekkürün yer büyüğü Akşehir Halkı’na, Nasreddin Hocamızın torunlarına diyorum. Bu süreç aynı günlük ya dahi bire bir maaş değil. Bu nedenle bu yardımlarımızı kesmeyelim, bitmeme ettirelim. Bu depremzede kardeşlerimize karşılaştığımızda de onların o yer sarsıntısı psikolojisindeki durumlarına duygudaşlık yaparak onlara bol davranalım. Ticaretle uğraşan esnaflarımıza üstelik olabildiğince ücretsiz evet bile maliyetine para eş eğiliminde olmalarını istirham ediyorum. Yeniden bütün Akşehir halkımızın ve esnafımızın onları anlayışla karşılayıp, onların psikolojisine uygun davranmalarını da kâm ediyorum. Bu noktada de zaten halkımız ve esnafımız ellerinden geleni yapıyor. Bu vesileyle tekrar depremde emrihak edenlere Allah’tan yağmur, geride kalanlara sabr-ı cemil ihsanı diliyorum. Yaralılarımıza de ivedili şifalar diyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Tanrı hakeza tıpkı depremi aynı daha vermesin, devletimize, hükümetimize ağır bukağılık versin ki tıpkı an ilk milletimizle beraber halk birliğiyle bu yaralar sarılsın inşallah” ifadelerini kullandı.

Kızılay Akşehir Ofis Başkanı Tuğrul Topbaş bile Başkan Akkaya nezdinde birlik Akşehir Belediye personeline teşekkürname etti. – KONYA

Share: