6. Arsıulusal Beyaz Deri Kongresi, Antalya’da başladı

Parafin Ten Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) yoluyla planlı 6. Uluslararası Parafin Vücut Kongresi (UBEK), Antalya’bile başladı.

Belek Turizm Merkezi’ndeki aynı otelde gerçekleştirilen kurultay, müstevli nedeniyle iki yıllık tıpkı aranın ardından yeniden devir paydaşlarını bire bir araya getirdi.

BESD-BİR Başkanı Naci Kaplan, AA muhabirine, mesleğin ilmî veriler ışığında ilerlemesi için bu kongreyi düzenlediklerini söyledi.

Kongrede sektörün karşılaştığı problemlerin, yeniliklerin ve geleceğinin değerlendirileceğini anlatan Kaplan, “Kestirmece 800 konuğumuz ve 32 ülkeden yabancı katılımcı var. Tamamen bilimsel tıpkısı kurultay olacak.” dedi.

6 Şubat’taki depremler nedeniyle yekpare Türkiye’nin şiddetli yaşadığını, çağ kendisine birlikte depremzedelerin acılarını paylaştıklarını kaydeden Kaplan, depremin ilk anından itibaren ilgilendiren gurur ve kuruluşlarla işbirliği zarfında olduklarını anlattı.

Kaplan, “Bu sene ön gösterim yemeği ve eğlenceyi depremdeki kayıplarımız dolayısıyla nakız ettik, masrafları depremzedelere bağışladık. Antrparantez seksiyon yerine bu süreçte bölgenin beyaz deri ihtiyacını karşılamaya değişmeyen verdik, ilgili yetkililerle da bildirişim halindeyiz. Seçme dolaşma pişecek hamam yemeklerde parafin ten ihtiyacını bütün üyelerimizle karşılıyoruz ve karşılamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kaplan, gerekseme sahiplerine müteveccih de nakdi yardım bağışlarının devam ettiğini bildirdi.

Kongre, 5 Mart’ta sona erecek.

Share: