19 Mayıs Stadyumu kullanılmamış sezona hazırlanıyor

Spor Bacak 1. Tomar ekiplerinden Samsunspor’un maçlarını oynadığı 19 Mayıs Stadyumu’nun zemini yeni sezona hazırlanıyor.

Süper Kütle parolasıyla lige başlayacak olan Samsunspor, Spor Makat 1. Kütle’in açılış maçında 12 Ağustos saat 21.00’bile Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nda sabık sezon Süper Öbek’den düşen İzmir temsilcisi Altay ile karşılaşacak. Bu zaman yaptığı 15 gözde transferle kadrosunu yenileyen Samsunspor, organizasyon ve stat zeminini üstelik bakir sezona hazır ağıl getiriyor. Nuri Asan Tesisleri’nde bulunan 3 idman sahasının çim ve mesnet bakımlarını bitiren kırmızı-beyazlılar, maçlarını oynayacağı 19 Mayıs Stadyumu’nun da dayanç çalışmalarını sürdürüyor. Melez zemine yeni çim ekimini bütünleyen Karadeniz temsilcisi lazım tedbirleri alarak köklenmenin oluşmasını bekliyor. Al-beyazlı kulübün idarecileri, stadyum zemininin 20 Ağustos’ta oynanacak Eyüpspor maçına kadar karşılaşma oynamaya hazır ayla geleceğini ifade etti.

“Sahada muktezi ekimler yapıldı amma köklenmenin oluşması tıpkı müddet alıyor”

19 Mayıs Stadyumu zemininde zaruri işlemlerin yapıldığını belirten Samsunspor Genel Müdürü Soner Soykan, “Bizim maçlarımızı oynadığımız sahanı zemini hibrit. Hibrit olduğu için birlikte herhangi bir yıl sahanın renovasyonu yapılması lazım. Şu zaman yapılan işlem de hibritin içindeki çimin kazınarak yeni tıpkısı çim ekilmesi. Herhangi Bir ant dile getirdiğimiz kabil stadımızın fiziksel şartlarının ongun olmamasının, hava almamasının, güneş almamasının ve ara sıra alttan soğutma sistemlerinin çalışmamasından ekolojik ortam kazıdığımız çim, bakir tıpkısı çim ekiliyormuş kadar toparlanması ayrıntılı sürüyor. Onun üzere koyu bir emek yürütülüyor. Zat ekibimizin dışında eke ayrımsız aç çim firması ile bile çalışıyoruz. Sahada lüzumlu ekimler yapıldı amma köklenmenin oluşması benzeri müddet alıyor” şeklinde konuştu.

“Zeminin Eyüpspor maçına yetişmeme üzere aynı durumu namevcut”

Saha zemininin sezonun bağırsak sahadaki geçmiş maçı olan Eyüpspor maçına yetişeceğini vurgulayan Soner Soykan, “Mevsim başlarında maç organizasyonlarında stadın sahasının kullanılması, zeminin bozulmasından feyiz köklenme tamamlanmadığı için zemini haddinden fazla düşüncesiz atıyor. Bundan âlem ligin ikinci haftasında oynayacağımız Eyüpspor maçında sahamızın daha hazır olması için sonuç tedbir maçında stadı kullanıma alamadık. Çorum FK maçını statta de oynayabilirdik amma bu kez kütle başladığında zemindeki kalkmaları henüz dokunaklı benzeri şekilde yaşayacaktık. Heybetli olan yığın olduğu için çalışmalarımızı ona göre planladık. rastgele terslik, menfi benzeri nitelik bulunmayan. Stat zeminimiz daha ferah durumda olması amacıyla siper altında. Lüzumlu eksiksiz icraat da yapılıyor. Zeminin Eyüpspor maçına yetişmeme gibi ayrımsız durumu namevcut. Sahamızın Eyüpspor maçına akilane yetişmesi amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. Şu anda bile statta maç yapılabilir ama sahayı bozarız. Verilen emekler boşa gider” diyerek konuştu.

Samsunspor bu mevsim 19 Mayıs Stadyumu’nda sırasıyla Eyüpspor, Manisa FK, Sakaryaspor, Gençlerbirliği, Boluspor, Göztepe, Denizlispor, Bakir Malatya, Adanaspor, Altay, B. B. Erzurumspor, Çaykur Rizespor, Bandırmaspor, Altınordu, Pendikspor, Tuzlaspor, Keçiörengücü ve Bodrumspor’u ağırlayacak.

Samsunspor’un geçmiş çöz vadi maçı ise 20 Ağustos Cumartesi haset saat 19.15’te oynanacak. – SAMSUN

Share: