Türkiye’nin sunu ilginç kulübü: hem sahibi hem kaptanı hem da futbolcusu

TFF 2. Loda ekiplerinden Çorum FK’yı satın aldığı ifade edilen futbolcu Maksat Saika, takımının Samsunspor ile oynadığı tedarik karşılaşmasında sahaya yiğit namına daha çok.

Futbolcu Amaç Yıldırım, futbolcusu olduğu Çorum Futbol Kulübü’nü satın aldı. Saika, takımının tedarik maçında sahaya imdi. Kulübün sahibi olan Saika, yiğit adına takımına ulama sağladı. Samsunspor ile oynanan tedbir maçında pik 11’de başlayan Misyon Yıldırım, kaptanlık pazubandı ile sahaya artık. Çorum FK, Samsunspor ile oynadığı tedarik karşılaşmasını 2-0 kaybetti.

Hollanda’da doğup büyüyen Amaç Yıldırım, Türkiye’de kariyerine ilk defa Samsunspor’a nakil kendisine adım attı. 4 sezon Samsunspor forması giyen Amaç Saika, arkası sıra sırasıyla Bursaspor, Kayseri Erciyesspor, Gaziantep FK, Boluspor, Yıpranmamış Malatyaspor, Gençlerbirliği formaları giydi. Saika, sonuç namına 2021 yılında memleketi olan Çorum FK’ya aktarma ergin, daha sonra birlikte hareketli olarak futbolculuk yaptığı Çorum FK’yı satın aldığı ifade edilmişti.

35 yaşındaki görmüş geçirmiş futbolcu bu sezon Çorum FK’ya bando sahibi, kaptanı ve futbolcusu namına hizmet edecek. – SAMSUN

Share: