Tamam 22 sene sonra yakalandılar! Kimliklerini gizleyip inşaat ustası namına çalışmışlar

2001 yılında Akhisar’ın kırsal Sazoba Mahallesi’nde elan belirlenemeyen nedenle Fettah Arslan silahlı saldırıda öldürüldü. Jandarma ekipleri, olayla ilgilendiren başlatılan soruşturma kapsamında şüphelilerin İ.İ., M.İ., M.İ. ve F. İ. olduğunu belirledi ancak şüpheliler yakalanmadı.

DİNİ NİKAH İLE EVLENMİŞLER

Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), dosyayı yeniden ele alarak 4 şüphelinin yakalanması üzere soruşturmayı derinleştirdi ve ocak fertlerini takibe aldı. Ekipler, şüphelilerin mortocu nikahı kıyarak evlendiklerini, bu evliliklerden görüngü tarihinden sonraları çocuklarının dünyaya geldiğini ve İzmir’in Bayındır ilçesinde oturduklarını belirledi. Beceri ve fiziksel izlem sonucunda evvel sabah saatlerinde harekete sabık ekipler, Rahat’daki 4 değişik adrese eş zamanlı faaliyetler düzenledi.

TUTUKLANDILAR

Operasyonda, firari cinayet zanlıları İ.İ., M.İ., M.İ. ve F.İ. imam nikahlı eşleriyle yaşadıkları evde gözaltına alınarak jandarma karakoluna götürüldü. Şüpheliler, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra atıf edildikleri Akhisar Dokunaklı Ukubet Mahkemesi’nde tutuklandı.

KİMLİKLERİNİ GİZLEYEREK İNŞAAT USTASI NAMINA ÇALIŞMIŞLAR

JASAT tarafından yapılan çalışmada, şüphelilerin inşaatlarda yırtıkça kendisine çalıştıkları ve aileleriyle bir evde yaşadıkları belirleme edildi. Antrparantez, şüphelilerin komşularına kendilerini farklı isimlerle tanıttıkları öğrenildi.

Share: