Sokak köpekleri bisikletlilere saldırdı; o anlar kamerada

AYDIN’ın İncirliova ilçesinde, bisikletli 2 yaşama birkaç dakika arayla sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Sokak köpekleri evvel bisikletiyle caddeden güzeşte ayrımsız bisikletliye, gücük ayrımsız müddet sonraları ise bisikletli Rafet Kızılkaya’ya (62) saldırdı. Sokak köpeklerinin önce saldırısı bire bir iş namına ilişkin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

Olay, çarşamba haset saat 20.00 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi Karakol Caddesi üstünde meydana geldi. Caddede bisikletli 2 can peş peşe çıkmaz köpeklerinin saldırısına uğradı. Köpeklerin evvel önce caddeden sabık tıpkısı bisikletliye arkası sıra de ikinci bisikletliye saldırdığını görenler, durumu keyif ekiplerine bildirdi. Saldırıya uğrayan 2 bisikletli görüngü namına gelen ambulanslarla Işıklı Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Çıkmaz köpeklerinin evvel saldırısı tıpkı hisse senedi yerinin düzenlilik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, sokak köpeklerinin bisikletliye saldırdığı anlar ve keyif ekibinin görüngü yerindeki önce müdahalesi sonradan ambulansa bindirilmesi vadi aldı. Bisikletlilerden Kızılkaya ise hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilirken, geveze ajanda güvenlik kamerası yoluyla kaydedilen bisikletlinin keyif durumunun ferah olduğu öğrenildi.

‘HİÇBİR ÖZDEK YAPAMADIM’Yaşadığı anları anlatan Rafet Kızılkaya, “Bisiklet ile Sandıklı Mahallesi’nden geliyordum. Sokaktan geçerken derinti halinde çok sayıda kapik gördüm. Ayrımsız köpeklerin benden ilk 1 kişiyi elan ısırdığını sonra öğrendim. Antrparantez saldırıya uğrayan yurttaş yaralı kendisine oradaydı. Ego geçe bana da saldırdılar. Bisikletin üstünde olduğum için hiçbir özdek yapamadım. Bire Bir kapik sol bacağımdan ısırdı. Çokça aşkın köpek var. Bu köpeklere eş çıkılması geçişsiz. Efsanevi sevgisi hakeza ayrımsız husus değil. Bacağımdaki dağ nedeniyle çalışamayacak duruma geldim. Hem maddi hem manevi kaybım var. Bugün benim başıma geldi ferda tıpkı başkasının bile başına gelebilir” ifadelerini kullandı.Caddede esnaflık fail Büyük İhsan Öztürk (55) ise “Binanın önüne toplanan sokak köpekleri yoldan sabık bisikletli vatandaşlara saldırıp, ısırdı. Saldırgan köpeklerle ilgilendiren tıpkı hal bulunması gerekiyor” diyerek konuştu.Share: