Prof. Dr. Naci Görür: “Bugünkü Hareket ile Bu Yörede Enerjinin Iri Ölçüde Boşaldığını Düşünüyorum.

Fen Akademisi üyesi jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Düzce’de meydana mevrut 5.9 büyüklüğündeki depreme ilişik “Düzce’de olan bugünkü zelzele ile bu yörede enerjinin balaban ölçüde boşaldığını düşünüyorum. Fakat Bolu Dağı Tüneli ile Bolu güneyi beyninde, KAF’a (Yıldız Küçük Asya Fayı) bağlanan minval elan kırılmadığı amacıyla bu kavil riskli nahiye kendisine düşünülmelidir” dedi.

Malumat Akademisi üyesi yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Düzce’de meydana mevrut 5.9 büyüklüğündeki depreme ilgili açıklama yaptı. Görür, bu depremle birlikte bölgedeki enerjinin şişman ölçüde boşaldığını söyledi. Görür’ün sosyal iletişim araçları hesabından Düzce’deki depreme ait yaptığı açıklama şöyle:

“Rüfeka, geçmiş olsun. Depremi Saat 04: 30’dan beri takip ediyorum. Daha bilahare bilgelik vereceğim. Şu ana büyüklüğünde aşina şeyler oluyor. Biliyorsunuz deprem tamam olmaz medyaya çıkmama kararım var. Kardeş Kardeş

“SARSINTI MAHSUS GÖLYAKA-SARIDERE ARASINDA KIRILMAMIŞ KD-GB UZANIMLI KISIMDA OLDU”

Sarıdere-Gölyaka/Düzce’üstelik 6,0 hareket oldu. 1999 depremleri KAF’ın (Kuzey Anadolu Fayı) bu kesimini Bolu Tüneline kadar kırmıştı. Biz bu hattın Bolu kesiminin birlikte kırılmasını beklediğimize dayalı bire bir tweet atmıştık. Bugünkü yer sarsıntısı anlaşilan Gölyaka-Sarıdere beyninde kırılmamış KD-GB (kuzey şark – güney mağrip) uzanımlı kısımda oldu.

“BUGÜNKÜ SARSINTI İLE BU YÖREDE ENERJİNİN ŞIŞMAN ÖLÇÜDE BOŞALDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Arkadaşlar, Düzce’dahi olan bugünkü sarsıntı ile bu yörede enerjinin balaban ölçüde boşaldığını düşünüyorum. Fakat Bolu Dağı Tüneli ile Bolu güneyi arasında, KAF’a bağlanan form elan kırılmadığı üzere bu geçim riskli bölge namına düşünülmelidir. Dostlukla.”

Share: