Muşlu aileler çocukları için HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının yıldırı örgütü PKK tarafından dağa götürülmesinden HDP’yi sorumlu markajcı aileler, partinin il başkanlığı önünde habitat eylemi yaptı.

Çocuklarına telaki ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, seçkin hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi sürdürdü.

HDP İl Başkanlığı binası önünde bir araya gelen aileler, “Halk düşmanı öğür”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran öğür”, “Anneler direniyor”, “Daha Çok kâfi yakamızdan düşünüm” ve “Yeter imdi evlatlarımızı bırakın” yazılı pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarıyla eyleme katılan esas ve babalar, evlatlarına “konfirmasyon ol” çağrısında bulundu.

Ağababa Halit Altun, gazetecilere, 8 yıldır çocuğundan marifet alamadığını söyledi.

HDP’nin oğlunu kandırdığını dile getiren Altun, 20 sene de olsa davalarından vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Çocuklarını HDP’den istediklerini tabir eden Altun, şunları kaydetti:

“Ölünceye kadar çocuklarımızın arkasındayız. Sizden çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımız gelmediği sürece burada olacağız. Oğlum, Muhsin 8 yıldır bu acıyı bizlere çektiriyorsun. Annen ölüm döşeğinde. Gel devlete teyit ol. Devletin adaletine, güvenine ve şefkatli eline teyit ol. Ölsek da öz topraklarımızda olmalıyız. Bu yoldan vazgeçin.”

Ayten Koçhan bile 7 yıldır çocuk hasreti yaşadıklarını aktardı.

Çocuğuna konfirmasyon olması amacıyla çağrıda mevcut Koçhan, şöyle konuştu:

“Yolunuz misil değil. Onlar sizin beyninizi yıkıyorlar. Gelin devletimize teslim olun. HDP’nin, PKK’nın tuzaklarına gelmeyin. Yılanın başı HDP’dir. Niye onların çocukları dağın başında değil. Tek tıpkısı bala acı başında kalmayıncaya kadar eylemime bitmeme edeceğim. Sen teyit olsan üstelik olmasan dahi ego gelip eylemime devam edeceğim. Bizler tıpkısı şeyin peşinde değiliz, evlatlarımızı HDP’den ve PKK’dan istiyoruz. Kadın doğrulama olun yavrum.”

Share: