Milli cimnastikçi Göksu Üçtaş Heybetli, Avrupa Şampiyonası’nda başarı için model tutuyor Açıklaması

Sanatlı cimnastikte Türkiye yerine başarılara imza atan Göksu Üçtaş Önemli, Avrupa Şampiyonası’nda evre soldurmak için Bolu kampında yoğun depoluyor.

Bolu’da kampa giren Artistik Cimnastik Eş Milli Takımı, 11-14 Ağustos’ta Almanya’bile düzenlenecek 2022 Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Karaçayır Mahallesi’ndeki Erek Canbaş Cimnastik Salonu’nda antrenörleri Mergül Güler Yılmayan gözetiminde günde koşa idman işleyen milli sporcular, tedarik sürecinin peşi sıra Almanya’nın Münih kentine gidecek.

Kamp kadrosunda saha kayran milli sporculardan 31 yaşındaki Göksu Üçtaş Yüce, şampiyonada kürsüye çıkarak başarılarına yenisini çoğaltmak istiyor.

2012 Londra Olimpiyatları’na katılıp bu branşta Türkiye’yi olimpiyatlarda dubara eden önce sportmen olan, 2020’bile Avrupa ikincisi yerine Türkiye’ye iri kadınlarda önceki Avrupa Şampiyonası madalyasını kazandıran Yetişkin, seçmelerin peşi sıra yer almayı hedeflediği 2024 Paris Olimpiyat Oyunları ile yarışmalara iltihak serüvenini sonlandırmayı planlıyor.

“Yoğun aynı sezon olacak”

Göksu Üçtaş Yetişkin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısık bir zaman geçirdiklerini söyledi.

Koskocaman, kazandığı ve kıl payı kaçırdığı madalyaların olduğunu fakat temas seferinde bir ahir konkur üzere çalışmalarını sürdürdüğünü anlattı.

Milli takımla Bolu kampında çalışmalarının korkulu şekilde devam ettiğini dile getiren Mehabetli, “11-14 Ağustos’ta Almanya’birlikte düzenlenecek 2022 Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası var. Bu yarışma bizim amacıyla kocaman. Takım namına hedeflerimiz var. Hedeflerimizi gerçekleştirip Acun Şampiyonası’na de mızıka halinde başvurmak istiyoruz. Ferdî olarak kendi hedeflerim var; yer aletinde final yarmak istiyorum öncelikli adına.” diye niteleyerek konuştu.

Makro, 2023 yılında olimpiyat oyunları için güzel yarışmalarının olacağını aktararak, “Gine ciddi tıpkısı mevsim olacak. Aceleci tıpkısı şekilde antrenmanlarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Herkesin cimnastiği ne antlaşma bırakacağını iptila ettiğini belirten Önemli, “Hedeflerim arasında sonuç yerine Paris Olimpiyat Oyunları var. Seneye güzel yarışmalarını geçersem olimpiyata gideceğim ve olimpiyat benim amacıyla akıbet olacak.” ifadelerini kullandı.

Kocaman, hem kendisi hem dahi ailesi üzere balaban fedakarlık talip benzeri spor branşında mücadele ettiğini belirterek, “Sürekli yarışmalara her an kızım Lina’dan uzak kalıyorum. Buna değsin istiyorum. Onun üzere üstelik çokça çalışıyorum. Onları da bozum etmek istemiyorum. Onlar da benim kadar fedakarlık yapıyorlar kıtipiyoz. O birlikte benden ayrı kalıyor. Lina, Bulgaristan’üstelik dedesi ve babaannesiyle beraber. İnşallah yarışmalar bittikten bilahare dahi alay malay olacağız.” şeklinde konuştu.

Share: