Meral Akşener: “Anca Cevaplar Veririm Kim Kimse Yerinden Kalkamaz Amma Hal Değil”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Söğüt’te bana PKK’lı diyorlar ama Güneydoğu’ya gittiklerinde birlikte faili meçhulcu diyorlar. Bunlar bire bir yerde olmaz kardeşim. Sen kendine bak kendine. O masaya sen oturdun, ben değil. Bu ülkede oran ciddiyeti kayboldu. Anca cevaplar veririm ki, vallahi kimse yerinden kalkamaz amma hal değil” dedi.

İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Bilecik’in Söğüt ilçesinde yurttaşlara seslendi. 20 Eş 2020’den bu yana memleket devlet, kaymakamlık kaza, esnaf esnaf gezdiğini hatırlatan Akşener, şöyle konuştu:

“ANCA CEVAPLAR VERİRİM Kİ KİMSE YERİNDEN KALKAMAZ AMMA ÇÖZÜM DEĞİL”

“Çünkü ben ve arkadaşlarım aynı madde fark ettik. Müntehip çırak çıkarılıyor, budun şakirt çıkarılıyor. Birileri dümenini döndürüyor, sizi ise şuculuk buculuk üzerinden savaş ettiriyor. Doğduğunuz yeri, aileyi seçemezsiniz ama nerede doğdunuz, kimin çocuğusunuz üzerinden bakın kutuplaştırma demiyorum düşmanlaştırma oldu bu ülkede. Meğerse şuculuktan buculuktan bahsederken EYT’linin derdini konuşmuyorsun. Şuculuktan buculuktan konuşurken atanamayan öğretmenleri konuşamıyorsun. Şuculuktan buculuktan konuşurken atanamayan gençlerimizi konuşamıyorsun. Şuculuktan buculuktan konuşurken esnafın, besicinin, çiftçinin derdini konuşmuyorsunuz.

O şucuymuş bu bucuymuş… Daha aheste, henüz tuhaf benzeri molekül söyleyeyim. Söğüt’te bana ‘PKK’lı’ diyorlar ama Güneydoğu’ya gittiklerinde dahi ‘faili meçhulcu’ diyorlar. Faili meçhulculukla PKK’lılık bir yerde imkânsız kardeşim. Sen kendine bak kendine. O masaya sen oturdun, ben değil. Bu ülkede devlet ciddiyeti kayboldu. Anca cevaplar veririm ki, tallahi kimse yerinden kalkamaz amma hal değil. O antlaşma gene sizi unutuyoruz.”

Esnaf ziyaretleri sırasında kuyumcuların anlattıklarını paylaşan Akşener, ölümlük altınlarını bozduran yaşlıların torunlarına mahiyet aktardığını söyledi.

Siyasetçilerin bu dertler üzerinden ürettikleri çarelerle rekabet etmesi gerektiğini savunan Akşener, sözlerinin devamında ise Türk Telekom’un devri ile Ankapark sürecine değindi. Toplamda harcanan 38 bilyon teklik ile EYT’lilerin sorunlarının çözülebileceğini, KYK borçlarının silinebileceğini, öğretmen atamalarının olabileceğini, gençlere istihdam sağlanabileceğini, nisan ayında basılmış atamayan çiftçilere ücretsiz gübre verilebileceğini, motorin ve yemde tenzilat yapılabileceğini kaydeden Akşener, buna cebin esnaf dükkanlarının içinde karşılaştıklarını anlattı.

Esnaf ziyaretleri sırasında propaganda yapmadığını elden dertlere hal ürettiklerini ifade fail Akşener, “Ama ağalar çok çok erinçsiz oldular. Cenabıhak bana afiyet-hak yolu verdiği sürece, bu fert bu cisim ortamında olduğu sürece, bu eşkıya akort yıkılana kadar rahat bozmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“UMUM ELE VERİP BU HARAMİ DÜZENİ SANDIKTA EMEKLİ EDECEĞİZ”

Seçmeni baştan velinimet yapacaklarını belirten Akşener, şöyle dedi:

“Buraya hep ağaları getireceksiniz. Oylarınızı çok kıymetli ayla getireceksiniz. Ego karışma hepsini karşınızda dikip, resmi tazim durduracaksınız. El ele verip bu harami düzeni sandıkta, helal oylarınızla, demokrasiyle zahmetli edeceğiz inşallah”

Share: