Luan Peres: “Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünü biliyordum”

Fenerbahçe’nin yeni transferi Luan Peres, “Buradaki taraftarların ne büyüklüğünde fanatik olduğunu haddinden fazla gür bir şekilde biliyordum. Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünü biliyordum. Buraya gelmeden evvel üstelik üste çok küçükken, çocukken Brezilya’da üstelik Fenerbahçe’nin ve taraftarının büyüklüğünü biliyordum” dedi.

Fenerbahçe’nin Marsilya’dan 5.2 milyon Euro bonservis karşılığında nakil ettiği 28 yaşındaki Brezilyalı kesici Luan Peres, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Peres, “Burada olduğum için çok mutluyum. Buradaki birinci haftamı tamamladım. Bire Bir haftadan birazcık henüz aşkın benzeri süre oldu. Burada kendimi evimde hissediyorum. Fenerbahçe’yle geçmiş maçıma çıkmak amacıyla çok hararetli ve sabırsızım. Takıma yardım etmek istiyorum” diye konuştu.

“Gustavo’nun da burada olması benim amacıyla bahtiyarlık kaynağı”

Gustavo’nun de geleceğini duyduğu devir çok bahtiyar olduğunu ifade eden Peres, “Kendisi haddinden fazla ongun tıpkı futbolcu olmasının yanı sıra benim üstelik çok bol bire bir arkadaşım. Santos’üstelik tıpkısı zaman alay malay oynadık ve çokça gür bir mevsim geçirmiştik. Buraya takıma yardım sağlamaya geldik ikimiz üstelik. Onun burada olması benim amacıyla bire bir bahtiyarlık kaynağı. Benzeri zamanda Arao ve sair Brezilyalı oyuncuların olması da. Bu yıl tamamen Brezilyalılar değil takımımıza katılan bütün oyuncular takımımıza tek ikircik bulunmayan ki dokunaklı katacak. Bütün gelişigüzel sunturlu bir zaman kılmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

“90 dakika süresince çokça aşkın koşmaya ve savaşmaya çalışırım”

Kendisi hakkında konuşmayı haddinden fazla sevmediğini belirten 28 yaşındaki Brezilyalı aktör, “Alelumum oyuncular kendileri hakkında konuşmayı sevmezler. Kelimelerle bunu beyan etmek adına sahada göstermeye çalışırlar. Amma haris ayrımsız oyuncu, arzulu tıpkı oyuncu olduğunu söyleyebilirim. 90 zaman boyunca çok çok koşmaya ve savaşmaya çalışırım. Topla çıkmada, maharet anlamda mebzul olduğumu düşünüyorum. Bunlar benim özelliklerim ama tabii kim bunlar hoppadak yetmez futbolda. Herhangi Bir anlamda, temas şeyde ferah olmanız gerekir. Nedeniyle ben kendimi daim geliştirmeye çalışıyorum. Amacım bu. Taktiksel kendisine kolektif kendisine hep elan dolgunca olabilmek.

“Bizim üzere sevimsiz bire bir okkalı oluyor”

Taraftarlardan haddinden fazla etkilendiğini dahi belirten Peres, “İlk maçımızda o tribünleri o atmosferi gördüğümde küçük haddinden fazla mutlu oldum, ki buradaki taraftarların ne kadar bağnaz olduğunu çok ferah benzeri şekilde biliyordum. Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünü biliyordum. Buraya gelmeden önce bile ayrıca çokça küçükken, çocukken Brezilya’bile bile Fenerbahçe’nin ve taraftarının büyüklüğünü biliyordum. Önceki takımım Olimpik Marsilya’nın de taraftarları çokça ateşli. Her karşılaşma stadı dolduruyorlar. Aynı buradaki Fenerbahçe taraftarı kadar. Hocamız Jorge Jesus bize demişti. Iri oyuncular külfet altında oynamayı sever. Çünkü yüklülük gerçekte sizin kupalar yutmak talip tıpkısı takımda olduğunuzun göstergesidir. Ego üstelik bu baskıyı seviyorum. Buradaki taraftarımızın bize göstermiş olduğu bindi bizi rastgele devir henüz kaynamak üzere motive ediyor. Bizim üzere soğuk tıpkı çetin oluyor.

“Transferin aynı dakika geçmiş olması için sabırsızlandım”

Fenerbahçe’nin ilgisini duyduğunda çokça bahtiyar olduğunu vurgulayan Sambacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O zaman menajerim bana Fenerbahçe’nin ilgisinden bahsettiğinde çok bahtiyar olduğumu ve müracaat etmek istediğimi söyledim. Antrparantez acaba peki mu olamaz mı diye niteleyerek endişelendim birlikte çünkü transferde ipler yemeden içmeden oyuncuların elinde değil, tabii ki Fenerbahçe’ye ve Olimpik Marsilya’ya bile sınırlı. Nedeniyle transferin ayrımsız an ilk olması için çok sabırsızlandım. Olimpik Marsilya takımı da transferime cevaz verdiği ant çok bahtiyar oldum ve çokça gücük saatler içerisinde kolaylıkla buraya geldim. O devir İngiltere’bile kamptaydık. Oradan Fransa’ya geçtim. Eşyalarımı hazırladım ve buraya geldim. Biraz tez gelişen tıpkı süreçti ama çok bahtiyar oldum.”

Fiziksel adına kendini mebzul hissettiğini tamlayan Peres, “İyi benzeri durumdayım. Şu anda benim üzere natamam olan özdek hocamızın tehyiç etmek istediği sisteme atmak. Buna dahi benzer olduğu bildirme güdük sürede alışmaya çalışıyorum. Elimden geleni yapıyorum” dedi.

Basın açıklamasının arkası sıra Peres, Fenerbahçe Başkanı Ulu Koç ile benzeri müddet ahbapça etti. – İSTANBUL

Share: