Kırşehir’de martir Piyon Asker Necdet Karaca mevlit programıyla anıldı

Kırşehir Martir Aileleri Derneğince, Çukurca’de 1993’te terör örgütünce araziye döşenen mayına basarak şehit olan Kurnaz Er Necdet Esmer amacıyla mevlit programı düzenlendi.

Dernek binasında, 2019 yılından bu yana sürdürülen gelenek kapsamında bu ay, şehit Necdet Karaca amacıyla mevlit okutuldu.

Kırşehir Müftülüğü kült görevlilerinin okuduğu tevellüt programına, haddinden fazla sayıda şehit yakını katıldı.

Dernek Başkanı Bahtiyar Kılıçaslan, AA muhabirine, şehitlere Allah’tan yağmur, gazilere onma, ailelerine bile çıdam diledi.

Yeni tür koronavirüs (Kovid-19) sürecinin alçak olduğu zamanlar dış 2019 yılından itibaren gelişigüzel kamer aksatmadan Kırşehirli tıpkı martir üzere mevlit programı düzenlediklerini tamlayan Kılıçaslan, şehit ailelerinin ilişki ve beraberliğine yardım yaptıklarını söyledi.

Programla şehitleri andıklarını vurgulayan Kılıçaslan, “Şehit ailelerimizi yalnız tutmak ve şehitlerimizi unutmamak için temas beraberlik içerisinde ihtifal programları yapıyoruz. Bu konuda ailelerimiz da hassas. Burada şehitlerimizi Kur’an-ı Bonkör okuyarak, dualar ederek anıyoruz. İlahiler okunuyor. Bugün da 1993 yılında Hakkari’birlikte martir olan Necdet Karaca ve umum şehitlerimiz amacıyla mevlit programı yaptık.” ifadelerini kullandı.Share: