Kırmızı ışıkta güzeşte İETT uzlaştırıcı müteselsil kazaya hastalık oldu

Arnavutköy’de al ışıktan geçtiği tez edilen İETT otobüsünün makine ve hafif ticari araca çarpması sonucu müteselsil ilçe meydana geldi. Kazada makine içre mevcut ecnebi tabiiyetli 7 aylık yüklü bire bir eş yaralandı.

Ilçe, akşam saatlerinde Arnavutköy Çarkıt Edirne Asfaltı Caddesi üzerinde yaşandı. Edinilen bilgiye bakarak, al ışıkta güzeşte İETT otobüsü Sultangazi istikametine akıllıcasına ilerleyen makine ve tıpkısı belli belirsiz ticari araca çarptı. Yaşanan müteselsil kazada ecnebi tabiiyetli Hasna Şanlı Saleh isimli 7 maaş iki canlı eş makine süresince sıkışarak müzaheret bekledi. Kazayı gören vatandaşların ihbarı üzerine görüngü namına keyif, polis ve itfaiye aracı ekibi atıf edildi. Olay namına gelen polis güçleri ekipleri posta üstünde tedbir alarak trafiğin akışını sağlarken, itfaiye ve keyif ekipleri ise yaralı kadını sıkıştığı yerden yetişmek üzere himmet başlattı. Keyif ekiplerinin müdahalesinin arkası sıra iki canlı karı itfaiye aracı ekipleri yoluyla araçtan çıkartılarak ambulansa alınıp hastaneye kaldırıldı. Kaymakamlık zımnında öğün üstünde oluşan trafik ise araçların kaldırılmasıyla gelişigüzel normale döndü. Ekipler kazayla ilişkin mesai başlattı.

“İETT şoförüne başkaldırma etti”

Kazaya müdahil aynı aracın sürücüsü İETT şoförüne başkaldırı etti. Çevirici sürücüsü Mehmet Entelektüel, “Ben ve önümdeki çevirici şeridinde ilerliyordu. İETT otobüsü çok çabuk geldi ve kırmızıda geçti. Bana çarptı benim aracım olduğu yerde döndü. Yaralılar vardı tıpkısı gebe bayan araçta sıkıştı. İtfaiye ve ambulansı aradık dertli avrat hastaneye götürüldü” dedi. – İSTANBULShare: