İşitme Engelliler Eş Futsal Türkiye Şampiyonası bitmeme ediyor

– İşitme Engelliler Avrat Futsal Türkiye Şampiyonası devam ediyor

KARABÜK – Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu vasıtasıyla düzenlenen Türkiye Avrat Futsal Türkiye Şampiyonası müsabakaları Karabük’te bitmeme ediyor.

Safranbolu Mecbur Spor Salonu’nda 3-7 Ağustos tarihlerinde 6 takımın katıldığı şampiyonada bugün oynanan karşılaşmada Karşıyaka İESK, 2-0 geriye düştüğü rakibi İzmir İESK’i 2-3 yenmiş etti.

Safranbolu Bağlı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Türkiye İşitme Engelliler Futbol Milli Takımlar Antrenörü Mehabetli Stabil, Türkiye İşitme Engelliler İl Temsilcisi Musa Özyıldırım, antrenörler, sporcular ve sporseverler izledi.

Karabük’teki ortamdan ve tesislerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye İşitme Engelliler Futbol Milli Takımlar Antrenörü Şanlı Takatli, “Şampiyonamız çok evire çevire ilerliyor. Biz memnunuz. Türkiye Ayak Topu Federasyonu destekli “Türkiye Ayak Topu Oynuyor” projesi ile kadınlarda futbol branşında yeniden faaliyete eylemek amacıyla güzelce aynı faaliyet oldu. Karabük ve Safranbolu’dahi de bizi çok mebzul ağırlıyorlar. Düzlük ve tesisler gayet iyice. Hiçbir problemimiz bulunmayan. Oyuncularımız birlikte ortamdan gayet kıvançlı. Tabi milli takımın oluşturulması adına pir bire bir aktiflik oldu. Henüz fazlaları dahi olacak inşallah” dedi.

Gelecek sene düzenlenecek olan Acun Şampiyonası için çalışacaklarını tamlayan Mukavemetli, “İki ay önceki Brezilya’da ayvaz futbol milli takımımız olimpiyat üçüncüsü oldu. Önümüzdeki sene benzeri dünya şampiyonası var. Nazik benzeri ihtimalle Cenup Kore’üstelik düzenlenecek. Kızlarımızı onlara hazırlamak istiyoruz. Burada futsal eş milli takımını oluşturacağız. Biliyorsunuz TFF’da karı futsal milli takımı namevcut amma Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu’nda var. İyi bile dereceleri var. Bu oyunculardan 4-5 tanesi TFF Kadınlar Ligi’nde oynuyor” ifadelerini kullandı.

Zorlu, seslerini duyurmak istediklerini rapor ederek, “Tığ sem engelli takımlar yerine ‘sesimizi duyun’ diyebiliriz. Bizi duyun ki hem erkeklerde hem kadınlarda futbolumuzu ve futsalımızı, sporlarımızı herkes bilsin. Evlerinde olan sema engelli kızlarımız varsa onları bizlere yönlendirsinler. Bizim federasyonumuzda 24 pasaj kol var. Bu branşların içine bu ağızsız çocuklarımızı yerleştirelim. Faaliyetlere girsinler. Bilcümle beraber olalım” şeklinde konuştu.Share: