Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çorum’da konuştu Açıklaması

Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Hep dünya krizlerle boğuşurken Türkiye bükülme niteliğindeki açılışları sessiz, tonsuz yaparak, öz altyapısını geliştirmeye bitmeme ediyor.” dedi.

Karaismailoğlu, Çorum’un Laçin ilçesinde planlı “Laçin Kırkdilim Tüneli Işık Rüyet Töreni”nin arkası sıra kent merkezinde inşası bitmeme fail İskilip Farklı Seviyeli Ağız Çalışması’nı yerinde inceledi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’yi makamında musahabe ederek kentteki icraat üzerine hikmet kayran Karaismailoğlu, peşi sıra Valilik toplantı salonunda kaza uray başkanlarıyla istişare toplantısında tıpkı araya geldi.

Ardından YANLIŞSIZ Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı’yı konuşma fail Karaismailoğlu, elan sonraları partililerle yaptığı toplantıda, 2023 intihap sürecinin başladığını, teşkilatın haddinden fazla çalışması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin iblağ alanında yaptığı cesim yatırımların bölüt gür anlatılması gerektiğini tamlayan Karaismailoğlu, “Bütün acun krizlerle boğuşurken Türkiye inhina niteliğindeki açılışları ağızsız, sert yaparak, kişi altyapısını geliştirmeye devam ediyor. Türkiye daha çok çarkıt Türkiye değil. 20 sene öncesindeki Türkiye ile bugünkü Türkiye beyninde dağlar büyüklüğünde ayırt var. 20 yılda ülkemizin ihtiyaçlarını mebzul belirleme ettik, gani kararlar aldık, gani benzeri planlama çerçevesinde Türkiye’mizin seçme tarafını hareketlendirdik.” diyerek konuştu.

Türkiye’nin 20 yıl önceki mehabetli hedefler belirlediğini, bu hedeflere ulaşılması amacıyla ulaşım altyapısının güçlendirilmesi gerektiğini dile getiren Karaismailoğlu, “Zaman Türkiye’de 29 bin kilometre bölünmüş yol var. Görgüsüz değil. İhracat rakamlarının rekorlar kırması, bu sene 250 milyar dolar, gelişmemiş zamanda 500 milyar dolara çıkacak olması, dünyanın en acul büyüyen ülkeleri ortada olmamız, bu nema rakamlarını elde etmemiz bittabi ki düzgün değil. Haddinden Fazla çalışıldı, çok bedeller ödendi.” ifadelerini kullandı.

-“Yaptığımız planlı icraat yardımıyla ülkemizin büyümesine 10 cani yük sağlıyoruz”

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanlığının yatırımlarıyla Türkiye’nin istihdamının, üretiminin, sanayisinin, turizm ve tarımının geliştiğine meni fail Karaismailoğlu, 29 bin kilometrelik mukassem nöbet sebebiyle seçme yıl 1 milyar litre akaryakıt ile 7 milyar saat antlaşma tasarrufu sağlandığını vurguladı.

Karaismailoğlu, “Siz tıpkısı bölgenin ulaşımını ne büyüklüğünde acul, konforlu ve emin yaparsanız, o bölgenin üretimine bilcümle 10 merhametsiz gravite ediyorsunuz. Tığ, sonuç 20 yılda bakanlık yerine kamu 183 bilyon dolarlık envestisman yaptık amma bunun üretime etkisi 1 trilyon doların üzerinde. Gine milli gelire etkisi 600 milyar liranın üstünde. Yaptığımız düzenlenen çalışmalar sayesinde ülkemizin büyümesine 10 imansız külfet sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde haddinden fazla molekül başardığına işaret fail Karaismailoğlu, akıbet 20 yıldır milletin parasının budun amacıyla harcandığını rapor etti.

Bakanlık olarak 2053’e büyüklüğünde yapacakları 198 bilyon dolarlık yatırımı planladıklarını hatırlatan Karaismailoğlu, bakir dönemde demir hat yatırımlarına ağırbaşlılık vereceklerini vurguladı.

-“Durmak yok yola devam” almak amacıyla haddinden fazla hizmet etmek gerekiyor

Karaismailoğlu, Türkiye’nin önünde yüce bire bir seçimin bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Önümüzde şanlı tıpkısı seçme süreci var. Bu seçim sürecine başladık. Cumhurbaşkanımız liderliğinde gelişigüzel hafta benzeri ilde miting yapıyoruz. Çokça çalışmamız gerekiyor. Yaptığımız işlerden eminiz. Vatandaşımız bile kimin ne yaptığını ne için çalıştığını görüyor amma az buçuk bile anlatmamız, vatandaşın gönlüne girmemiz gerekiyor. Eksiklerimizin olduğu bölümler, vatandaşlar bile kabil. Onlara imdi anlatacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ‘durmak bulunmayan yola bitmeme’ buyurmak için çok çalışmak gerekiyor. Anca ithal danışmanlarla ithal mühendislerle bu iş olanaksız. Vatanını, milletini seven kadrolar geldiği ant bakın neler oldu Türkiye’de. Türkiye hep dünyanın gıpta ettiği işleri elbet yaptığını bilcümle dünya biliyor, bütün dünya imdi Türkiye’yi izliyor. Cumhurbaşkanımızın vizyonu, onun dünyaya verdiği cephe, söylediklerinin dünya tarafından bittabi hissedildiği, yorumladıkları ve dünyadaki olan hareketlerde bittabi Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye’nin görüşleri aranıyorsa artık haddinden fazla henüz dinamik ayrımsız sesle dünyaya hissettirmemiz üzere 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Çorum’un ‘Ben buradayım’ demesi gerekiyor. Bütün alay malay çalışacağız.”

Karaismailoğlu, Gazi Caddesi’nde esnafı, ardından Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ı musahabe etti.

Share: