Galatasaray, Lucas Torreira için görüşmelere başlandığını açıkladı

Galatasaray Kulübü, bonservisi İngiltere temsilcisi Arsenal’de kâin Uruguaylı ölçülü vadi oyuncusu Lucas Torreira’nın transferi için görüşmelere başlandığını duyurdu.

Galatasaray Sportif Endüstriyel ve Ticari Yatırımlar AŞ’den Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Tavzih Platformu’nda birlikte yayımlanan açıklamada, “Aç futbolcu Lucas Sebastian Torreira Di Pascua’nın kulübümüze transferi üzerine, topçu ve kulübü The Arsenal Football Club PLC ile resmi görüşmelere başlanmıştır.” denildi.

Kariyerine sarı-kırmızılı takımın Uruguaylı kaptanı Fernando Muslera gibi ülkesinin Montevideo Wanderers takımında başlayan Torreira, 2014’te İtalya temsilcisi Pescara’ya katıldı. Benzeri mevsim sonraları Sampdoria’ya geçen 26 yaşındaki defansif itidalli vadi oyuncusu, 2018’de 26 milyon pound bonservis bedeliyle İngiltere’nin Arsenal takımına nakil oldu.

Uruguay Milli Takımı’nın birlikte formasını giyen Torreira, 2020-2021 sezonunu İspanya’nın Atletico Madrid, 2021-2022 sezonunu ise İtalya’nın Fiorentina takımlarında kiralık olarak geçirdi.

Share: