Esenlerliler, Bolu’da tarihi ve doğayı keşfediyor

Esenler Belediyesi marifetiyle Ermiş Çelebi Hars Görüşme Sezonu’na özel olarak planlı “Bolu Hars Turu”, vatandaşlara unutulmaz tıpkı repertuvar yaşatıyor. Bolu’da tarihi ve doğayı keşfeden Esenlerliler, sin ve türbe ziyaretleriyle üstelik manevi tıpkısı yolculuğa çıkıyor.

Esenler Belediyesi aracılığıyla rastgele çarşamba ve perşembe haset ücretsiz namına düzenlenen “Bolu Hars Turu” Esenlerlileri, hem tarihi hem doğasıyla büyüklük turizmine iri katkı sunan Gün Batısı Karadeniz’in mehabetli şehirlerinden Bolu’da keyifli ayrımsız yolculuğa çıkarıyor. Esenler Belediyesi Hars İşleri Müdürlüğü marifetiyle tevhit edilen, 12 yaş ve üzerindeki herkesin katılabileceği gezide vatandaşlar, uzman rehberler eşliğinde, sabahleyin 07.00’üstelik Dörtyol Meydanı’ndan debi ediyor. Gezi süresince andaç fotoğrafları çekip yadigâr ölümsüzleştiren Esenler sakinleri, birbirinden içimli Bolu lezzetlerini bile tatma fırsatı buluyor. Bolu Firez Turu çerçevesindeki Esenlerliler, Hayreddin Tokadi Türbesi, Bataklık, Abant Gölü Milli Parkı, Göynük’ü konuşma ediyor.

Bolu Hars Turu’na katılan Niyazi Bayraktar, “Ben dun fevk 54 senedir Esenler’de tevakkuf ediyorum. Biz bu hizmetleri haddinden fazla bekledik. Ne zaman ki SELIM Tümen iktidara geldi, Esenler’dahi Mehmet Tevfik başkanımız kazandı, ilçemizde ayrı güzellikler olmaya başladı. Ilkin Cumhurbaşkanımız kalkışmak amacıyla başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya çok teşekkür ediyorum. Esenler’da hizmette sınır bulunmayan” ifadelerini kullandı.

Şükriye Dinçer ise kültür turlarından çokça mutlu kaldığını belirterek, “Bolu gezimizden çok kıvançlı kaldık. Rastgele özdek çokça güzeldi. Emeği güzeşte herkesten Allah razı olsun. Belediyemizin hizmeti, insana olan yaklaşımı, insana ayar vermesi pespaye haddinden fazla sunturlu” dedi.

Daha öncesinde Esenler Belediyesi ile Konya firez turuna katıldığını anlatım eden Şükrü Yaman, “Belediyemizin rastgele hizmeti haddinden fazla güzel. Zaman eşimle alay malay adamakıllı bire bir dönüş geçirdik. Açacak olanlara çokça teşekkür ediyorum. İnşallah 2023’te bu hizmetler tekrar bir şekilde bitmeme edecek” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: