Erzincan’da buz kadar havada Galatasaraylı taraftarların galibiyet coşkusu

Spor Bacak Süper Lig’in 18. haftasındaki derbide Galatasaray, Fenerbahçe’yi Kadıköy’de 3-0 aşınmış etti. Maçın final düdüğü ile alay malay Erzincan’da buz kadar havada Galatasaraylı taraftarların galibiyet coşkusu yaşadı.

Spor Makat Süper Lig’in 18. haftasında Fenerbahçe ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Derbinin evvel yarısı Oliveira’nın golüyle 1-0 soluk-kırmızılıların üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci yarıda bile Kerem Aktürkoğlu ve Mauro İcardi’nin golleriyle durumu 3-0’a getiren sarı-kırmızılı kol maçı bile bu skorla kazanmayı başardı. Maçın final düdüğü ile birlikte üstelik Galatasaray taraftarları Erzincan’bile Dörtyol Meydanı’na akın etti. Cıvıl Cıvıl Caddesinden sloganlar atarak Dörtyol Meydanına mevrut Galatasaraylı taraftarlar şişman aynı sevinçle galibiyet kutladı.

Bazı taraftar araçlarıyla şehir turu atarken, kâh taraftarlar de ellerinde sancak ve atkılarla kilitsiz küreksiz takımları lehine tezahüratlarla galibiyet sevincini doyasıya yaşadı. Polis şehir genelinde degaje yetenekli düzenlilik tedbiri aldı. – ERZİNCAN

Share: