DÜRÜST Parti’de yurttaş buluşmaları devam ediyor

SELIM Fırka Adıyaman İl Başkanlığında düzenlenen halk buluşmalarında vatandaşların sorun ve sıkıntıları dinleniyor.

DOĞRU Öğür İl Başkanı Mehmet Dağtekin, her pazartesi gerçekleştirilen vatandaşlarla buluşma toplantılarında vatandaşların beklenti ve taleplerini had alarak gâh sorunları ise anında çözüme kavuşturuyor.

Partiye mevrut vatandaşlarla yegâne tek ilgilenen Komutan Dağtekin 5 yılı çok süredir iklim başkanlığı yaptığı AK Tümen’da, seçme pazartesi günlerini vatandaşlarla geçirdiğini ve bu görevde olduğu sürece bu geleneği her devir devam ettireceğini vurguladı.

Başbuğ Dağtekin, “İl Başkanlığım dönemim süresince Pazartesi günlerini halkıma ayırdım. Bu benim için çok özel zaman dilimleri. Vatandaşlarımızın ne sıkıntısı ne sorunu varsa uygun yanlarında oturarak önceki ağızdan dinleme imkanı buluyoruz. Biz halkımızdan tek ahit kopmadık. Tabiatıyla programımızın güç bölümü kayran çalışmalarında devam ediyor. Ancak düzlük çalışmalarında örneğin, Kahta ilçemizdeysek belki birlikte Besnili bire bir hemşehrimizin benzeri talebi oluyor. Nadir kardeşlerimizi dahi pazartesi günleri partimize nida ederek sorunlarını hal gayretinde oluyoruz. Teşkilatlarımız vatandaşın varlığı ve bildirme önemlisi bile memnuniyetiyle güçlenir, taçlanır. Tığ dahi bu manada sıkça bir araya geldiğimiz hemşehrilerimizin temas cins sorununa kulak veriyor, ümit ve taleplerini elimizden geldiğince ve imkanlarımız kadar yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu bizim üzere bildirme büyük mutluluktur. Kendilerinin ayrımsız ‘Allah razı olsun’ demeleri da bize yetiyor” dedi.

Saha çalışmaları ve gündeme ilgili dahi mütekellim Başbuğ Dağtekin, “Yaz dönemi yer çalışmalarımızı komple kırcı geçiriyoruz. Düzenleme olarak milletvekillerimize değişik programlar hazırladık. Ayrımsız şekilde memleket umumi meclis üyelerimize, kaza koordinatörlerimiz özlük bölgeleriyle ilgili programlar hazırladık. Şuana kadar köylerimizin yüzdelik 90’nını gezdik. Hedefimiz bunu yüzdelik yüze yararlanmak olacak. Eş Kollarımız merkezde yaptıkları mahalle toplantılarıyla çalışmalarını yürütüyor. Cahillik kollarımız gençlerimizin tamamına anlayış noktasında alçak bir gayret içerisindeler. Encümenlerimiz ise zat köyleri ile ilişik bugüne kadar neler yapıldı, yapılamayanlar nelerdir, mecmu bunların raporlandırarak üzerinde duruldu ve bu bilgiler ışığında köylerimize anbean sorunları bizzat yerinde tayin ederek yerelde çözülmesi gerekenleri o anda çözüyoruz. Ankara boyutunda ise esen olsun başta Milletvekilimiz Ahmet Görgülü kalkışmak üzere tekmil milletvekillerimiz notlarını alarak takkadak hal iradesi gösteriyorlar. Amma şurası dahi gururla söylemem gerekir kim, bugüne kadar yılların ihmali olan sorunlar SELIM Partimiz döneminde yapılmıştır. Bittabi köy ziyaretlerimizde mutlaka muhtarlarımızla üstelik aynı araya geliyoruz. Orada yerel dinamikleri biricik bir tane dinliyoruz. Bunların birlikte kalıp ilçemizde de çalışmalarımız umum hızıyla bitmeme ediyor. Seçme mahalleyi, mahalledeki sokağı, sokaktaki esnafı ziyaret fail teşkilatımız; ati seçim için değil, gelecek zürriyet üzere müteharrik ayrımsız fırka geleneğinden geliyoruz. Tamam dünyayı etkileyen şişkinlik sorunu ülkemizde bile hissediliyor. Hele vatandaşlarımız temel gıda ürünlerindeki fahiş fiyatlardan şikayetçiydi. Fakat hükumetimizin aldığı bazı tedbirlerle gelişigüzel sonuç dönemlerde market fiyatlarında kırıcı tıpkı artma söz konusu değildir. Hassaten bazı ürünlerde düşüşlerde yaşanıyor. Pandemi döneminde en-rica dengesinde küresel ölçekte gösterişli mesail yaşandı. Cumhurbaşkanımızın dahi sıklıkla rapor ettiği kadar istihsal istihsal üretim diyoruz. Yani bizler genişlik ettiğimizi ürünleri çoğaltma gayretindeyiz. Bu yönde hükumetimiz, bir nice yayın amacıyla teşvikleri devreye soktu. Devletimiz piyasaların dengelenmesi amacıyla mücadelesini sürdürüyor. Elhasıl fırsatçılara, okazyon vermemiz gerekiyor” diyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: