Depremzedeler amacıyla Batman ‘bir tane patırtılı, tek yürek’ oldu

Depremzedeler için Batman ‘bir tane gürültülü, yegâne yürek’ oldu

BATMAN – Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra Batman’üstelik “Yegâne patırtılı, yegâne kalpgâh” sloganıyla depremzedelere destek için aktiflik düzenlendi.

Batman Valiliği öncülüğüne “Bir Tane curcunalı, tek canevi” sloganıyla Atatürk Parkta planlı etkinliğe vatandaşlar çetin aynı ortaklık gerçekleştirdi. Programa Batman Valisi ve Uray Başkan Vekili Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp ve Vali Yardımcısı Eder Kılıç, İl Özel İdaresi’nin birlikte Batman’birlikte kâin yekpare amme hava ve kuruluşları, STK’lar, toplum örgütü, para, hareket insanı ve esnafın düzlük aldığı ‘Bir Tane Patırtılı Yegâne Yürek’ adlı panayır programına kamu Batman halkı nazik paydaşlık sağladı.

“Etkinlik 3 bölüm sürecek”

Batman Ilbay Yardımcısı Ölçü Tığ “Valiliğimiz uhdesinde belediyelerimizin katkısıyla Valimiz ve eşi hanımefendinin riyasetinde ülkemizde yaşanan dramatik facia dolayısıyla yaraların sarılması noktasında katkıda çıkmak amacıyla hem amme kurumlarımız hem STK’larımız hem Batman’ımızın oylumlu gönüllü insanları, hayırseverleri, vatandaşlarımızla ahali ele vererek inşallah sunturlu tıpkısı kombinezon sağlayıp, kardeşlerimize sarsıntı bölgelerine arkalama eriştirme amacıyla üç bölüm sürecek panayır ve aynı saf etkinlikten oluşan selamet buluşmamızı inşallah bugün açılışını yaparak başlatıyoruz. Ego emeği güzeşte herkese haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Eşsiz hemşerilerimizden da inşallah ağır sıklet ilgi ve destek bekliyorum. Bu süreci yönetebilmeyi ahali ele, canevi yüreğe, alay malay vererek bu pres günleri de aşabilmeyi inşallah bütün beraber göreceğiz. Şimdiden ulama sunacak yahut katkısı bulunan herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum. Bu etkinliğimizin gelirleri, burada toplanacak olanlar ve bağımlı benzeri takım ayni yardımlara birlikte açığız tıpkı zamanda bunu üstelik tekrardan izah etmek istiyorum. Yani sadece bir gurur şeklinde değil toplanan hem nakdi yardımlar hem ayni yardımlar yer sarsıntısı bölgelerine AFAD başkanlığımız koordinasyonunda yani depremzede kardeşlerimize ulaşması yönünde faaliyet yürütüyoruz. İnşallah pir tıpkı akıbet elde edeceğimize inanıyoruz. Hep hemşerilerimi oldukça demeden bu ilkokul liradan yahut ilkokul bin liradan, on bin liradan ne yarar demeden herkesi bu etkinliğe bu esenlik hareketimize çağırma ediyoruz. Çok eşsiz bu örneği biraz posta anlattım hele daha sizin aracılığınızla anlatayım. Depremin geçmiş anlarında vakfımıza benzeri vatandaşımız ayrımsız kardeşimiz aynı sıska atlatmak alıp, içerisine ayrımsız not yazarak getirip bağışlamıştı. Notta şu yazıyordu ” Elimden mevrut bu büyüklüğünde hakkınızı helal edin” diye niteleyerek. Güvenli olun onların yardımıyla, o yetişkin gönüllülerin yardımıyla bu ağırlık eyyam aşılacak. O yüzden berenarı demeden herkesi paydaşlık sağlamaya çağırma ediyorum” dedi.

“Bilcümle gelişigüzel bu afetin izlerini atlatacağız”

“Tek patırtılı bir tane yürek” diye bu zorlu günleri aşılacağına yürekten inandıklarını belirten Batman Valisi ve Uray Başbuğ Vekili Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp “Hafızalarımıza ve kalplerimize kazınan bu felaketin izlerini silmek, yaralarını yutmak üzere ilişki süresince birbirimize temel taşı namına umum ele vererek kenetlenerek “Yegâne patırtılı biricik canevi” diye niteleyerek bu stabil günleri aşacağımıza ilgiyle inanıyoruz. Afetzedelerimizin umutla uzanan ellerini temas ahit Batman kendisine tutmaya bitmeme edeceğiz. Biliyoruz kim hepimizin malumu kim teessürat paylaşıldıkça ve iyilikle merhametle hafifletilir. Ben bile sizin aracılığınızla huzurlarınızda iyilikbilir Batman halkına yer kalbi şükranlarımı sunmak istiyorum. Esnafıyla, kurumlarıyla, STK’larıyla, gelişim insanlarıyla bu afiyet hareketimize öyle gösterişli bir rabıt gösterdiler kim hepsine samimi şükranlarımızı sunuyoruz sıhhatli olsunlar, var olsunlar inşallah ülkece milletçe bu mukavim günleri birlik ve el birliği olmanın verdiği güçle hep gelişigüzel atlatacağız. Hep gelişigüzel bu felaketin izlerini silip bütün gelişigüzel iyileşeceğiz inşallah. Birliğimiz dirliğimiz beraberliğimiz daim olsun” diyerek konuştu.

Share: