Çorum Valisi Dikici, Kalkilyalı hisse senedi adamlarını Çorum’a çağırma etti

Kalkilya ile Kardeş kent protokolü imza etmek amacıyla Filistin’e revan Türk heyeti, Kalkilyalı tecimen ve hareket adamlarıyla bir araya geldi.

Çorum Valisi Mustafa Rençper, Şehremini Dr. Halil İbrahim Aşgın, Eti Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüce Osman Öztürk, Belediye Başbuğ Yardımcısı Lemzi Çöplü ve Şehremaneti Divan Üyeleri ile Şehremaneti Takip Geliştirme Müdürü Talat Tekin’den oluşan astronomi Kalkilya Tecim ve Sanayi Odası’nı ülfet etti.

Çorum Valisi Mustafa Ekinci burada, Kalkilya Valisi RafiiRevacibe, Uray Komutan Vekili MunzerNazzal, Kalkilya Ticaret ve Uran Odası Başkanı TarigShawar ve şehrin ati gelen iş adamı ve sanayicisine Çorum’un ekincilik, ticaret ve sanayisi hakkında bilgiler verdi. Kuma çalışmalar yapılabilecek alanlar olduğunun altını çizen Vali Dikici, Kalkilyalı iş adamlarını Çorum’a davet ederek Çorum’daki endüstri ve ticarete müteveccih çalışmaları durumunda incelemeleri tavsiyesinde bulundu.

İki kent ortada analog ticaret alanlarının bulunduğunu vurgulayan Ilbay Mustafa Çiftçi, bu alanlarda ticaretin elan bile geliştirilebileceğinin altını çizdi.

Kalkilya Tecim ve Sanayi Odası Başkanı TarigShawar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti rapor ederek iki cömert ülkenin iki kardeş şehrinin ilişkilerinin elan dahi artması amacıyla çalışmalar yapacaklarını belirterek oluşturacakları tıpkısı yıldız bilimi ile güdük süre içerisinde Çorum’a geleceklerini tabir etti. – ÇORUM

Share: