ÇANKIRI’DA ‘TRAFİK KAZALARINA FARKINDALIK’ SERGİSİ

ÇANKIRI’de, trafik kazaları ile ilgili ‘Gidiş Geliş Kazalarına Karşı Farkındalık Sergisi’ açıldı. Ilbay Abdullah Ayaz, Bildirmek istediğimiz, ana amacımız; kaymakamlık o büyüklüğünde uzakta değil dedi.

Kent merkezindeki sergi açılışına Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Baro Başkanı Mustafa Bahir, kurum müdürleri ile çokça sayıda sevimli katıldı. Ilbay Ayaz, gidiş geliş güvenliğinin sunma oylumlu ruzname maddelerinden olduğunu belirterek, Çankırı’bile olan kazalardan 30 pare fotoğrafı, vatandaşlarımıza teşhir etmek istiyoruz. Bildirmek istediğimiz, anne amacımız, kaza o büyüklüğünde uzakta değil. Belki sürücülerimiz, vatandaşlarımız; trafik kazalarını kendilerine ırak ülkenin, şehrin değişik yerlerinde olan kazalar olarak görüyor. Bunların hacısı hocası şehrimizde ergin. Maalesef kiminde ölüm kiminde yaralanma olan trafik kazaları. İnşallah sürücülerimizin sürüş güvenliğiyle ilgilendiren önlemlerini artırmalarını bulmak en muhteşem hedefimiz dedi.

Fotoğrafların, sürücü kursları ile okullarda de açılacağını nâkil Ayaz, Gidiş Geliş kazalarının büyük çoğunluğu maalesef güdücü hatalarından meydana geliyor. Sürücümüz evet dalgın evet telefonla uğraşıyor evet uykusuz evet şaşkın evet birlikte sürüş ve sefer koşullarına uygun kendisine çevirici sürmüyor. Onun amacıyla bu konudaki farkındalığı artırmak, fert kaybını, maddi zararı azaltmak; genişlik balaban hedefimiz diye niteleyerek konuştu.

Share: