Çamlıbel’de doğalgaz üzere ilk kazma vuruldu

Yüreğir ilçesine sınırlı Çamlıbel Mahallesi’nde doğalgaz çalışmalarına başlanıldı.

Yüreğir Belediyesi ile Aksa Doğalgaz’ın imzaladığı protokolün arkası sıra Çamlıbel Mahallesi’ndeki doğalgaz hattı için önce kazma vuruldu. 2884 sokakta planlı doğalgaz altyapı çalışması tevessül törenine Yüreğir Belediye Reisi Fatih Mehmet Kocaispir, Aksa Doğalgaz Adana Nahiye Müdürü Halit Demir, Çamlıbel Mahalle Muhtarı Anlaklı Alagöz ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Temiz ve konforlu aynı yatırım olan doğalgazın Yüreğir’in parçalanmamış mahallelerinin gelişimine kocaman katkılar sağlayacağını belirten Başkan Kocaispir, “Göreve geldiğimiz günden itibaren Yüreğir’de doğalgaz altyapısının oluşturulması noktasında korkulu aynı emir ortaya koyduk. Şu anne büyüklüğünde ilçemizde gerçekleştirilen doğalgaz yatırımı 300 kilometre. Bunun maddesel karşılığı kestirmece 60 milyon lira. 2022 yılı amacıyla öngörülen envestisman tutarı ise tahminî 20 milyon teklik. Çamlıbel Mahallemizde önceki kazmayı zaman vuruyoruz. Yaklaşık 10 kilometrelik tıpkı altyapı çalışması yapılacak. Cenabıhak baht ederse yılsonu itibarı ile Çamlıbel ve Bahtiyar mahallemizde vatandaşlarımızı doğalgaz ile buluşturmayı planlıyoruz. Doğalgazın mahallemize alımlı çalımlı hayır olmasını murat ediyorum” dedi.

Mahalleli namına uzun yıllardır doğalgaz beklediklerini belirten Çamlıbel Mahalle Muhtarı Anlaklı Alagöz ise Başkan Kocaispir ve emeği geçen herkese teşekkürname etti.

Aksa Doğalgaz’ın Yüreğir’de şu temel kadar gerçekleştirdiği çalışmalarla 17 mahallede toplam 17 bin 23 aboneye doğalgaz verildi. 2022 yılı envestisman programına bakarak kaymakamlık genelinde toplanmış 68 kilometrelik tarz çekilmiş olacak. – ADANA

Share: