Büyükşehir yüzme takımı başarılarına aynı yenisini daha ekledi

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu İbrahim Hüccet, Kocaeli’de planlı Boş Akarsu Yüzme Güre Milli Takım Seçmeleri ve Türkiye Şampiyonası’nda 1000 metre erkin 11 gözyaşı kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun düzenlediği Münhal Su Yüzme Canlı Milli Topluluk Seçmeleri ve Türkiye Şampiyonası hafta sonu Kocaeli’de yapıldı. Müsabakalara 12 sporcu ile katılan Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcuları başarılarıyla benzeri öğün daha Denizlilileri gururlandırdı. Müsabakalarda Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu İbrahim Senet 1000 metre azade 11 gözyaşı kategorisinde Türkiye şampiyonu adına değerli madalya almaya doğruluk kazandı. Öte yandan Büyükşehir Belediyesporlu yüzme takımı sporcuları Emine Doğa Lüle Taşı 1000 metre serbest Türkiye 3’üncüsü, Berkay Modern 1000 metre azade Türkiye 5’incisi ve Yasin Kuvvetli 1000 metre serbestte Türkiye 8’incisi oldu.

“Tebrikler, gururumuzsunuz”

Kocaeli’de gerçekleşen müsabakalarda ayrımsız kez daha muhteşem başarılar elde eden aşağı sporcuları tebrik eden Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, “Kocaeli’de gerçekleşen müsabakalarda bizleri gururla desise eden yarınımızın sahibi çocuklarımızı ve antrenörlerimizi gönülden kutluyorum. Çocuklarımız için ne yapsak az, onların yanı sıra olmaya ve herhangi bir tip imkanımızı sunmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızla çalım duyuyoruz” dedi. – DENİZLİ

Share: